با كاروان شعر و موسیقی شنبه تا پنج شنبه هر هفته از ساعت 12:30 به مدت 10 دقیقه

رادیو فرهنگ

با كاروان شعر و موسيقي

با كاروان شعر و موسیقی رادیو فرهنگ به یاد ابتهاج سرود كهن سر می دهد

برنامه «با كاروان شعر و موسیقی» امروز سه شنبه 25 مرداد ماه ، به پخش ‌وبررسی «سرود كهن» با برداشتی از «ساقی نامه» هوشنگ ابتهاج اختصاص دارد

1401/05/25
|
11:47

برنامه «باكاروان شعر و موسیقی» كاری از گروه تولید و تامین رادیو فرهنگ است كه به بررسی شناسنامه آثار موسیقی كشورمان اختصاص دارد،امروز برنامه شماره 311 با محوریت معرفی « سرود كهن» كه بخش هایی از «ساقی نامه» زنده یاد ابتهاج اسن پخش و بررسب می شود .
این اثر با صدای «علیرضا افتخاری » و « حسام الدین سراج» تقدیم شنوندگان خواهد شد ، قطعه اجرا شده از سوی حسام الدین سراج در آلبوم « چشم بی خواب» است كه مجید مولانیا آن را تنظیم كرده است و اجرای دیگری از آن توسط علیرضا افتخاری در دستگاه بیات اصفهان و در آلبوم « شور عشق» با نام« ساقی» است كه تنظیم استاد « فریدون شهبازیان» است و پشنك كامكار ، شهرام میرجلالی، هابیل علی اف از جمله نوازندگان آن هستند.
در این برنامه هر دو اجرای « سرود كهن» با بخش هایی از شعر ساقی نامه از «هوشنگ ابتهاج » پخش و شناسنامه این اثر بررسی می شود.
گفتنی است ساقی نامه مثنوی پندآموز‌و‌سراسر حكمت است كه ابتهاج در این ساختار با مفاهیم جدید بار دیگر به احیا آن پرداخته است.
برنامه «با كاروان شعر و موسیقی» به تهیه كنندگی یلدا احتشامی و گویندگی مریم واعظ پور ساعت 12:30 روی موج اف ام ردیف 106مگاهرتز و موج ای ام ردیف585 كیلوهرتز از رادیو فرهنگ پخش می شود.

دسترسی سریع
با كاروان شعر و موسیقی