هفت اقلیم شنبه تا پنج شنبه هر هفته از ساعت 19:30 به مدت 90 دقیقه

رادیو فرهنگ

هفت اقليم

سفر به دنیای کتاب با هفت اقلیم رادیو فرهنگ

برنامه هفت اقلیم امروز شنبه 3 آبان ماه، ویژه شهادت امام حسن عسگری علیه السلام از رادیو فرهنگ پخش می‌شود.

1399/08/03
|
16:37

برنامه هفت اقلیم امروز از شنوندگان می خواهد تا به این پرسش پاسخ دهند که در کدام کتاب می‌توان بیشتر با امام حسن عسکری (ع) آشنا شد؟!
همچنین در بخشی از این برنامه دل گفته های شنوندگان در شهادت پدر امام زمان(عج) پخش می شود.
در بخش کارشناسی برنامه هفت اقلیم امروز با رامتین شهبازی درباره معرفی و نقد کتاب اُزو و بوطیقای سینما , نوشته ی دیوید بوردول گفتگو می شود.
همچنین گفتگو بادکتر محمد مهدی سید ناصری «دکتری حقوق بین‌الملل عمومی و مدرس دانشگاه» به بهانه ی چاپ کتاب ( دیوان بین المللی کیفری را بهتر بشناسیم) بخش دیگری از برنامه « هفت اقلیم» است.
گفتنی است این کتاب مجموعه ای برای شناخت سازمان ملل متحد، دیوان بین المللی دادگستری،دیوان بین المللی کیفری و شورای امنیت سازمان ملل متحد است که مصونیت دولت ها در حقوق بین‌الملل عمومی و سازمان ملل متحد به زبان ساده برای نوجوانان از دیگر عناوین زیرمجموعه آن است.
در بخش خبری هفت اقلیم امروز نیز با محمد آسیابانی همراه شده تا با تازه های حوزه ی نشر آشنا شویم.

معرفی و بخشی از کتاب صوتی (ساعت شانزده به وقت حلب) نوشته ی زهرا همدانی و سید حسن سکری، معرفی کتاب صوتی (کودک سرباز دریا ) نوشته ی ژرژ غون ویلیه و معرفی کتاب هر بار که معنی زندگی رو فهمیدم عوضش کردند نوشته ی دانیل مارتین کلاین از دیگر بخش های این برنامه است.

در یکی دیگر از بخش های هفت اقلیم به موضوع درمان مشکلات روحی و ذهنی با مطالعه ی کتاب پرداخته میشود.
در برنامه یکشنبه 4آبان نیز حجت الاسلام مصطفی دعاگو به معرفی و بررسی برخی از کتابهای مربوط به شناخت بیشتر حضرت امام حسن عسکری علیه السلام می پردازد، دکتر حمید قلندری بردسیری در بازه کتاب آخرین امام مطالبی را بیان می کند و در بخش سواد رسانه ای نیز دکتر لیلا وصالی به نقد ادعای مهدویت در رسانه های مجازی می پردازد.
گفتگو با برگزار کنندگان مسابقه نامه به یک نویسنده(دفتر مطالعات فرهنگی وزارت ارشاد اسلامی)یکی دیگر از بخش های این برنامه است.
بخش های دیگر برنامه هفت اقلیم یکشنبه را ، ویژه هفته وحدت و بررسی کتاب های این حوزه ،قند پارسی ونگاهی به اشعار شاعران حکمت گو،صد ثانیه با کتاب تشکیل داده اند.
هفت اقلیم کاری از گروه کتاب رادیو فرهنگ است که امروز به تهیه کنندگی رویا ولی زاده ساعت 17 روی موج اف ام ردیف106 مگاهرتز می توان آن را شنید.

دسترسی سریع
هفت اقلیم