ایران دخت یك شنبه هر هفته از ساعت 16:00 به مدت 30 دقیقه

رادیو فرهنگ

ايران دخت

بانوی هنرمند مهمان «ایراندخت» رادیو فرهنگ

برنامه « ایراندخت» یكشنبه 30 مهرماه « میزبان ملیحه رستمی نیا، استاد و مدرس رشته پتینه است.

1402/07/30
|
10:16

در برنامه «ایراندخت» امروز یكی از بانوان موفق كشورمان از فعالیت های خود می گوید و «مریم قاسمی » تهیه كننده و گوینده این برنامه با ملیحه رستمی نیا، استاد و مدرس رشته پتینه گفتگو می شود.
پتینه در واقع هنر كهنه كردن، اشیا هنری و سطوح مختلف با كمك رنگ های پوشاننده یا تیره، روشن و مات كننده اجسام با حالتی آنتیك و خاص می باشد. رنگ پتینه دارای تنوع بسیاری است كه می تواند روی وسایل مختلف تكنیك های جالب بصری را با آن اجرا كرد تا توجه افراد بسیاری را به خود جلب كند. این شیوه ی مدرن تزیینات داخلی از شكل های مختلف هنر پتینه محسوب می شوند كه كاربردهای فراوانی از جمله برطرف كردن انواع كهنگی چوب، پوشاندن لكهای ایجاد شده بر روی ظروف مسی و سفالی، به عنوان جایگزینی برای هنر آیینه كاری و... دارد.
در این برنامه علاوه بر معرفی بانوان موفق بخش از زندگی فردی و اجتماعی و چگونگی فعالیت در نقش های مختلف مورد توجه قرار می گیرد.
علاقه مندان برای آشنایی با بانوان فعال و اثرگذار ایرانی می توانند این برنامه را ساعت 20:30 به مدت 30 دقیقه برنامه «ایراندخت» را به تهیه كنندگی مریم قاسمی روی موج اف ام ردیف106مگاهرتز از رادیو فرهنگ بشنوند.

دسترسی سریع
ایران دخت