كتاب بان شنبه هر هفته از ساعت 12:30 به مدت 30 دقیقه

رادیو فرهنگ

كتاب بان

بررسی تاثیر ترویج خواندن در پرورش خلاقیت در رادیو فرهنگ

برنامه «كتاب بان» یكشنبه 19 دی ، به بررسی پرورش خلاقیت با ترویج خواندن می پردازد

1400/10/19
|
09:01

علی اكبر زین‌العابدین كارشناس مجری برنامه«كتاب بان» این هفته میزبان حجت الاسلام اسماعیل آذری نژاد؛ موسس گروه قصه توپ رنگ است كه درباره تاثیر ترویج خواندن در پرورش خلاقیت گفت و گو می‌كند.
كتاب و كتابخوانی روشی است كه با آن می‌توانید ذهن كودك‌تان را تا آن سوی دنیای پریان و دیوها ببرید. این روش بسیار موثر باعث می‌شود تا فرزندتان تخیلات قوی‌تری داشته باشد و در مواقع نیاز، از خود خلاقیت بروز دهد، چرا كه ذهن او باز شده و می‌تواند تمام جوانب را به خوبی درك كند. پس معجزه كتاب را فراموش نكنید.

اسماعیل آذری نژاد؛ موسس گروه قصه، توپ، رنگ، بر این باور است كه كتاب‌خوانی و قصه­ گویی وسیله­ ای برای رشد و پرورش فكری كودكان است. او تلاش می­كند با رشد و پرورش مهارت­ های كودكان دنیای آن­ها را زیباتر كند. شعار او در فعالیت­هایی كه برای كودكان انجام می­دهد "قصه، توپ، رنگ" است:«قصه فكر كودكان را و دنیای آن­ها را زیبا می­كند. توپ برای ورزش و سلامتی است و رنگ برای زیبا كردن دیوار مدرسه­ ها و كتابخانه­ ها.»
او تلاش می­كند تا فضا و بستری مناسب را برای بروز خلاقّیت بچه­ ها فراهم كند. از آموزش مستقیم پرهیز می­كند و با قصه­ خوانی و درگیركردن كودكان در فعالیت­های مختلف به پرورش مهارت­ها و توانمندهای مختلف آن­ها كمك می­كند.

شنوندگان این هفته با مروج فعال تلفنی « اكبر مهدیزاده»؛ مروج كتابخوانی از شهر تیران استان اصفهان آشنا می شوند و وی درباره تجربیات خود در این زمینه سخن می‌ گوید.
برنامه «كتاب بان» را فریده گودرزی با اجراكارشناسی علی اكبر زین العابدین برای گروه كتاب رادیو فرهنگ تهیه می‌كند كه امروز از ساعت 12:30 به مدت 30 دقیقه می‌شنوید.

دسترسی سریع
كتاب بان