از ساعت به مدت

رادیو فرهنگ

كتاب بان

معرفی كتابخانه ای خیر ساز در رادیو فرهنگ

برنامه «كتاب بان» یكشنبه 12 دی ، به معرفی كتابخانه لیلا مهر در روستای وشنام دری استان سیستان و بلوچستان می پردازد

1400/10/12
|
09:26

علی اكبر زین‌العابدین كارشناس مجری برنامه«كتاب بان» این هفته میزبان عبدالقادر بلوچ است كه درباره كتابخانه لیلا مهر در روستای وشنام دری استان سیستان و بلوچستان گفت و گو می‌كند.

كتابخانه لیلامهر در جوار ساختمان كتابخانه قبلی روستا كه در حقیقت اتاقك سه‌در‌چهار متروكه مخابرات بود، با 80 متر زیربنا ساخته و تجهیز شده است.
این كتابخانه كه به همت خانواده فتحی از شهر بابل ساخته و تجهیز شده است، دارای یك سالن بزرگ مخصوص نوجوانان و بزرگسال و یك اتاق كودك با تجهیزات كودكانه است.
گفتنی است؛ خانواده خیّر فتحی كه فعالیت‌های ترویجی كتابخانه روستای «وَشنام دُرّی» را در فضای مجازی دیده و گزارش‌هایی كه از كتابخانه ما در رسانه‌های مختلف منتشر شده بود را خوانده بودند، بعد از رصد فعالیت‌های كتابخانه، با وجود محدویت‌ها و بدون تجهیزات، اعتماد كردند و كتابخانه روستا را توسعه دادند.
با مشورت خانواده فتحی و به پاس قدرشناسی از آن‌ها برای ساخت و تجهیز كتابخانه روستای «وَشنام دُرّی» نام كتابخانه جدید «كتابخانه عمومی و ترویج كتابخوانی لیلامهر» تعیین شد. زیرا نام مادر خانواده فتحی «لیلا» است و فرزندانش دوست داشتند به این واسطه از زحمات او قدرشناسی كنند.

شنوندگان این هفته با مروج فعال تلفنی « خدیجه فتحی»؛ مروج كتابخوانی از آمل آشنا می شوند و وی درباره تجربیات خود در این زمینه سخن می‌ گوید.
برنامه «كتاب بان» را فریده گودرزی با اجراكارشناسی علی اكبر زین العابدین برای گروه كتاب رادیو فرهنگ تهیه می‌كند كه امروز از ساعت 12:30 به مدت 30 دقیقه می‌شنوید.

دسترسی سریع
كتاب بان