از ساعت به مدت

رادیو فرهنگ

كتاب بان

نگاهی به شبكه سازی در ترویج كتابخوانی در "كتاب بان" رادیو فرهنگ

برنامه «كتاب بان» یكشنبه 5 دی ، با نگاهی به شبكه سازی در ترویج كتابخوانی از رادیو فرهنگ پخش می شود.

1400/10/05
|
08:45

علی اكبر زین‌العابدین كارشناس مجری برنامه«كتاب بان» این هفته درخصوص شبكه سازی در ترویج كتابخوانی با حجت‌الاسلام اسماعیل آذری نژاد؛ موسس طرح قصه، توپ، رنگ گفت و گو می‌كند.
اسماعیل آذری‌نژاد طلبه ایرانی است كه به‌دلیل قصه‌خوانی برای كودكان در روستاها شهرت دارد.
او بر این باور است كه كتابخوانی و قصه­ گویی وسیله­ ای برای رشد و پرورش فكری كودكان است و تلاش می­كند با رشد و پرورش مهارت­ های كودكان دنیای آن­ها را زیباتر كند. شعار او در فعالیت­هایی كه برای كودكان انجام می­دهد "قصه، توپ، رنگ" است:«قصه فكر كودكان را و دنیای آن­ها را زیبا می­كند. توپ برای ورزش و سلامتی است و رنگ برای زیبا كردن دیوار مدرسه­ ها و كتابخانه­ ها.»
او تلاش می­كند تا فضا و بستری مناسب را برای بروز خلاقّیت بچه­ ها فراهم كند. از آموزش مستقیم پرهیز می­كند و با قصه­ خوانی و درگیركردن كودكان در فعالیت­های مختلف به پرورش مهارت­ها و توانمندهای مختلف آن­ها كمك می­كند.
شنوندگان این هفته به صورت تلفنی با مروج فعال « زهره همتی»؛ مروج كتابخوانی از شیروان استان خراسان آشنا می شوند و وی درباره تجربیات خود در این زمینه سخن می‌ گوید.
برنامه «كتاب بان» را فریده گودرزی با اجراكارشناسی علی اكبر زین العابدین برای گروه كتاب رادیو فرهنگ تهیه می‌كند كه امروز از ساعت 12:30 به مدت 30 دقیقه می‌شنوید.

دسترسی سریع
كتاب بان