كتاب بان شنبه هر هفته از ساعت 12:30 به مدت 30 دقیقه

رادیو فرهنگ

كتاب بان

نذر كتاب و نذر فرهنگی در ترویج كتابخوانی با «كتاب بان» رادیو فرهنگ

برنامه كتاب بان یكشنبه 21 آبان ، به رویكرد "به خوان" در ترویج كتابخوانی می پردازد.

1402/08/21
|
08:46

در برنامه این هفته « كتاب بان» ، «علی اكبر زین العابدین» با «رضا حاجی آبادی» مدیر مسئول و صاحب امتیاز نشر هزاره ققنوس و پایه گذار نذر كتاب»گفتگو می كند.
بسیاری از معضلات و مشكلات هر جامعه ای به عدم آگاهی فرهنگی مردم آن جامعه برمی گردد.اعتیاد، فساد، بی اخلاقی در بسیاری از موارد ناشی از شرایطی كه آگاهی وجود ندارد و در نتیجه آن هزینه های بسیاری بر اقتصاد یك جامعه تحمیل می گردد و در یك دور باطل با افزایش بیكاری و... شاهد معضلات گسترده تر خواهیم بوداز این رو ترویج دانایی و آگاهی به هر شكل می تواند در كاهش این معضلات تاثیرگذار باشد و نذر كتاب یكی از راه های پیش رو است.

در ادامه نیز درباره چگونگی ترویج كتاب ‌و كتابخوانی دكتر حامد صلاحی مشاور معاون فرهنگی وزیر علوم مطالبی را بیان می‌كند.
با توجه به رسالت این برنامه در معرفی چهره‌های مروج كتابخوانی به عنوان الگو برای ترویج فرهنگ مطالعه در جامعه و آشنایی شنوندگان با شیوه‌های تبلیغ كتابخوانی این هفته اصغر رجبی از روستای نصیرآباد توابع ابهر استان زنجان به عنوان مروج فعال درباره تجربیات خود در این زمینه سخن می‌گوید.
برنامه «كتاب بان» به تهیه كنندگی «فریده گودرزی» و با اجرای كارشناسی «علی اكبر زین العابدین» یكشنبه هرهفته ساعت 12:30 به مدت 30 دقیقه به همت گروه كتاب رادیو فرهنگ روی موج اف ام ردیف106 مگاهرتز پخش می‌شود.

دسترسی سریع
كتاب بان