كتاب بان شنبه هر هفته از ساعت 12:30 به مدت 30 دقیقه

رادیو فرهنگ

كتاب بان

بررسی تاثیر آژانس های ادبی در ترویج كتابخوانی در كتاب بان رادیو فرهنگ

برنامه كتاب بان یكشنبه 2مهرماه ،مروری برفعالیتهای آژانس های ادبی در ترویج كتابخوانی دارد.

1402/07/02
|
09:39

در برنامه این هفته « كتاب بان» ، «علی اكبر زین العابدین» پیرامون نقش و تاثیر فعالیتهای بنگاه های ادبی در ترویج كتابخوانی با احمد ذوعلم ،موسس و مدیر آژانس ادبی دایره مینا گفتگو می كند.
در شهریور سال 98 پس از حدود سه ماه مطالعه و گفت‌وگو با بیش از 80 فعال حوزه‌ محتوای بین‌الملل و همچنین بعضی آژانس‌های ادبی فعال در منطقه، آژانس ادبی دایره مینا با هدف تبدیل شدن به بهترین آژانس ادبی خاورمیانه متولد شد.
یكی از حلقه های مفقوده در صنعت نشر ایران ارتباط ناشر و نویسنده ایرانی با فضای بین الملی است؛ آژانس ادبی دایره مینا تاسیس شده تا بازار نشر ایران سهم فروش بزرگتری در سطح بین المللی برای خودش داشته باشد.
در ادامه نیز درباره چگونگی ترویج كتاب ‌و كتابخوانی دكتر حامد صلاحی مشاور معاون فرهنگی وزیر علوم مطالبی را بیان می‌كند.
با توجه به رسالت این برنامه در معرفی چهره‌های مروج كتابخوانی به عنوان الگو برای ترویج فرهنگ مطالعه در جامعه و آشنایی شنوندگان با شیوه‌های تبلیغ كتابخوانی این هفته حمید درزی رامندی از رامند استان قزوین به عنوان مروج فعال درباره تجربیات خود در این زمینه سخن می‌گوید.
برنامه «كتاب بان» به تهیه كنندگی «فریده گودرزی» و با اجرای كارشناسی «علی اكبر زین العابدین» یكشنبه هرهفته ساعت 12:30 به مدت 30 دقیقه به همت گروه كتاب رادیو فرهنگ روی موج اف ام ردیف106 مگاهرتز پخش می‌شود.

دسترسی سریع
كتاب بان