كتاب بان شنبه هر هفته از ساعت 12:30 به مدت 30 دقیقه

رادیو فرهنگ

كتاب بان

نگاهی به فعالیتهای مجله الكترونیك واو در ترویج كتابخوانی در كتاب بان رادیو فرهنگ

برنامه كتاب بان یكشنبه 19 شهریور ،مروری بر فعالیتهای مجله الكترونیك واو در ترویج كتابخوانی اختصاص دارد.

1402/06/19
|
07:36

در برنامه این هفته « كتاب بان» ، «علی اكبر زین العابدین» پیرامون نقش و تاثیر فعالیتهای مجله الكترونیك واو در ترویج كتابخوانی با حسام آبنوس گفتگو می كند.
مجله الكترونیكی «واو» با رویكرد ترویج و توسعه كتاب در فضای مجازی فعالیت دارد. این مجله با حضور جمعی از نویسندگان و فعالان حوزه كتاب شكل گرفته است كه در آن روایت‌ها و دیدگاه‌های خودشان را درباره كتاب به اشتراك می‌گذارند.

واو در معرفی خود این طور نوشته است: «واو» مجله الكترونیكی با رویكرد كتاب است كه می‌خواهد در آن از كتاب‌ها حرف بزند، حواشی اینجا در حاشیه هم نیستند، یعنی قرار است روی متن تمركز كنیم و كاری به حواشی و سر و صداها نداریم. در این مجله آنچه موضوعیت دارد متن است و متن! برای همین وارد دعواهای هواداران پدرخوانده‌ها نمی‌شویم.
مجله الكترونیكی «واو» با بخش های داستان و رمان، زمانه و تاریخ، شمایل نویسنده، زیست و تجربه و كتاب ماه تفكیك شده است.
سردبیری مجله الكترونیكی «واو» بر عهده حسام آبنوس است كه در سابقه خود خبرنگاری در حوزه كتاب خبرگزاری فارس و روزنامه جام‌جم، دبیری مجله هفتگی قفسه جام جم و نیز دبیری فرهنگی خبرگزاری ایسكانیوز را دارد
در ادامه نیز درباره چگونگی ترویج كتاب ‌و كتابخوانی دكتر حامد صلاحی مشاور معاون فرهنگی وزیر علوم مطالبی را بیان می‌كند.
با توجه به رسالت این برنامه در معرفی چهره‌های مروج كتابخوانی به عنوان الگو برای ترویج فرهنگ مطالعه در جامعه و آشنایی شنوندگان با شیوه‌های تبلیغ كتابخوانی این هفته محمدامین مهدوی از كوال استان فارس به عنوان مروج فعال درباره تجربیات خود در این زمینه سخن می‌گوید.
برنامه «كتاب بان» به تهیه كنندگی «فریده گودرزی» و با اجرای كارشناسی «علی اكبر زین العابدین» یكشنبه هرهفته ساعت 12:30 به مدت 30 دقیقه به همت گروه كتاب رادیو فرهنگ روی موج اف ام ردیف106 مگاهرتز پخش می‌شود.

دسترسی سریع
كتاب بان