صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا پنج شنبه از ساعت 23:30 به مدت 15 دقیقه

همره با برنامه سفرنامه خوانی شنبه و یکشنبه شب به نپال سرزمینی که به هیچ کجا شبیه نیست سفر کنید.

در برنامه سفرنامه خوانی از امشب همراه با سهیل تقوی -جهانگرد-از طریق امواج رادیو فرهنگ به نپال سفر می کنیم.

سفر به سرزمین کوههای بلند و چشم اندازهای بیکران سرزمین چشمان بودا، رنگ ها، معابد پیچیده در نقش ماندلا. نپال کشوری است واقع در جنوب آسیا و شمال شرق هند، این کشور مابین چین و هند قرار دارد؛در برنامه سفرنامه خوانی از 9 شهریورماه به مدت دو شب از طریق امواج رادیو فرهنگ با سهیل تقوی همراه می شویم تا در این کشور گذری داشته باشیم .

سفر به نپال در برنامه‌ی بسیاری از گردشگران قرار دارد. نزدیک شدن به بام دنیا، اورست، از دلایلیست که توریست‌ها را به این کشور می‌کشاند. برای علاقه‌مندان به سینما هم، نپال مقصدی جذاب است؛ دیدن کشوری که فیلم «دکتر استرنج» در آن فیلمبرداری شده است، احتمالا طرفداران فیلم‌های ابرقهرمانی را سر ذوق می‌آورد اما در برنامه «سفرنامه خوانی» ابتدا سری به صنایع دستی نپال زده و سپی سهیل تقوی تجربه سفر به معبد بواهانا و بازارچه تامی را بیان می کند.

بخشی دیگر از برنامه به معرفی پارک ملی چیتوان اختصاص دارد ؛ معنی لغوی چیتوان "CHITWAN" قلب جنگل است که علاوه بر کوه های پربرف و جذاب هیمالیا در نپال، یکی دیگراز مهم ترین جاذبه های طبیعی گردشگری با جنگل های انبوه و زیبایش به شمار می رود. چیتوان یکی از این جاذبه های مهم و دیدنی در بین گردشگران است که در سال 1973 به عنوان اولین پارک ملی در کشور نپال به ثبت رسیده است.

برنامه سفرنامه خوانی کاری از گروه کتاب رادیو فرهنگ به تهیه کنندگی الهه بیات است که از شنبه تا پنج شنبه هر شب ساعت 23:30 از رادیو فرهنگ موج اف ام ردیف 106مگاهرتزپخش می شود.

مرتبط با این خبر

  • سرگذشت حمامی 300 ساله که موزه شد

  • سفر به پایتخت خوشنویسی ایران در رادیو فرهنگ

  • سفر به محلات با موج رادیو فرهنگ

  • سفر به تاجیکستان با رادیو فرهنگ

  • سفر به «تنگه رغز» در « سفرنامه خوانی»