سفرنامه خوانی ،سفری در میان واژه ها و كتابها همراه با مسافران سرزمین های دور و نزدیك شنبه تا پنج شنبه از ساعت 23:30 به مدت 15 دقیقه

رادیو فرهنگ

سفرنامه خواني

سفر به شهر گل و گلاب با رادیو فرهنگ

«رحیم یعقوب زاده » - جهانگرد و ایرانگرد- در برنامه سفرنامه خوانی چهارشنبه و پنجشنبه 2 و 3 بهمن ماه به قمصر كاشان شهر گل و گلاب می رود.

1398/11/02
|
12:54

در برنامه سفرنامه خوانی « رحیم یعقوب زاده » - جهانگرد و ایرانگرد- از دیدنی های استان كاشان به ویژه شهر قمصر روایت می كند .
در 30 كیلومتری به سمت جنوب كاشان قمصر است كه ، پایتخت گلاب ایران و جایی است كه تا چشم كار می‌كند گل محمدی است، البته اگر اردیبهشت را برای رفتن انتخاب كنید كه فصل گلابگیری ا‌ست.
قدیم‌ها به قمصر، قَمسر و كمسر هم می‌گفتند و كشف سكه‌هایی در پای كوه‌های اشك در شمال شرقی این شهر كه متعلق به دوره هخامنشیان بوده این فرض را تقویت می‌كند كه قدمت آن به دوره قبل از اسلام می‌رسد. اگرچه وجود كاروانسرای شاه عباسی یا گبرآباد و بقعه امامزاده شاهسواران نیز تاریخی بودن این منطقه را تایید می‌كند. تاریخش چند سال است؟ 2500 سال یا بیشتر كمی كه جلوتر بیاییم به دوره قاجار می‌رسیم، زمانی كه اینجا مثل امروز، بهترین ییلاق كاشان بود با باغ‌های زیاد، آب‌های گوارا و گلاب معروف
برنامه سفرنامه خوانی كاری از گروه كتاب رادیو فرهنگ به تهیه كنندگی الهه بیات است كه از شنبه تا پنج شنبه هر شب ساعت 23:30 از رادیو فرهنگ موج اف ام ردیف 106مگاهرتزپخش می شود.

دسترسی سریع
سفرنامه خوانی