سفرنامه خوانی ،سفری در میان واژه ها و كتابها همراه با مسافران سرزمین های دور و نزدیك شنبه تا پنج شنبه از ساعت 23:30 به مدت 15 دقیقه

رادیو فرهنگ

سفرنامه خواني

سرگذشت حمامی 300 ساله كه موزه شد

برنامه سفرنامه خوانی رادیوفرهنگ امشب 19 آبان ماه در آخرین شب از همراهی با «ماندانا صادقی تبریزی» در سفر به قزوین شنوندگان را به شنیدنی جاذبه های «حمام قجر» دعوت می كند .

1398/08/19
|
13:11

«ماندانا صادقی تبریزی» -گردشگر- در سفر به قزوین امشب به «حمام قجر» رسیده و از دیدنی ها و معماری خاص این حمام و خزینه برای شنوندگان می گوید .
یكی از جاذبه های دیدنی در شهر قزوین كه دیدنش به هر گردشگری كه به این شهر برای اولین بار پا می گذارد توصیه می شود، حمام قجر در قزوین و یا به عبارتی دیگر؛ موزه ی مردم شناسی است. این جاذبه ی تاریخی كه امروزه از آن به عنوان موزه استفاده می شود، یكی از بناهای معروف و خوش ساخت در زمینه ی معماری ایرانی در این شهر است كه آن را از جهات مختلف مورد توجه قرار می دهد.
حمام قجر در سال 1507 هجری در این شهر و به دستور پادشاه معروف صفویان، شاه عباس صفوی و به دست یكی از اقوام قاجار تا قبل از به قدرت رسیدن آنان یعنی امیر گونه خان قاجار ساختار شد. از ساخت این حمام نزیدك به 3 قرن است كه می گذرد اما همچنان استوار و زیبا به رسم قدیمش باقی مانده است. در حال حاضر از این حمام به عنوان یكی از بزرگ ترین موزه های شهر قزوین یاد می شود.
برنامه سفرنامه خوانی كاری از گروه كتاب رادیو فرهنگ به تهیه كنندگی الهه بیات است همراه شوید و ساعت این برنامه را 23:30 از رادیو فرهنگ موج اف ام ردیف 106مگاهرتز بشنوید.

دسترسی سریع
سفرنامه خوانی