ایل بانگ جمعه هر هفته از ساعت 11:00 به مدت 30 دقیقه

رادیو فرهنگ

ايل بانگ

همراهی رادیو فرهنگ با جشنواره موسیقی سنتی اقوام ایرانی

رادیو فرهنگ با برنامه « ایل بانگ» نخستین جشنواره موسیقی سنتی اقوام ایرانی را همراهی می كند.

1402/07/08
|
08:03

این جشنواره كه به همت سازمان صدا و سیما از شنبه هشتم تا یازدهم مهر در استان كردستان برگزار می‌شود به طور ویژه سوژه برنامه « ایل بانگ» رادیو فرهنگ است كه در ایام برگزاری جشنواره از ساعت 17:00 تا18:00 پخش می شود.
در این برنامه « صادق چراغی » و « رضا مهدوی»به عنوان كارشناس مجری درباره موسیقی 18 قوم از اقوام ایرانی كه در جشنواره حضور دارند صحبت می كنند و از هشتم تا یازدهم مهر ایل بانگ در بخش های مختلف پذیرای صدای مسئولان برگزاری و گروه های مختلف موسیقی شركت كننده در جشنواره است.

موسیقی اقوام نقش بارزی در همبستگی اجتماعی دارد كه از طرفی بر ارزش‌های فرهنگی و از طرفی بر شكل‌گیری جریان‌های اجتماعی تأثیر دارد. این جشنواره با محوریت سند توسعه رسانه ملی شكل گرفته است و هدف این جشنواره، فعالیت در بحث وحدت و آشنایی هنرمندان با ظرفیت‌های موسیقی دیگر اقوام، یادبود هنرمندان فقید، تجلیل از پیشكسوتان بزرگ موسیقی و پاسداشت داشته‌های فرهنگی اقوام ایران زمین است و در آن از هشت هنرمند شهید تجلیل می شود.
گفتنی است برنامه « ایل بانگ» از گروه هنر و ادب به تهیه كنندگی یلدا احتشامی و اجرای كارشناسی صادق چراغی و‌رضا مهدوی از 8 تا 11 مهر ساعت 17:00 روی موج اف ام ردیف106 مگاهرتز از رادیو فرهنگ پخش می شود.

دسترسی سریع
ایل بانگ