فرزانگان فرهنگ سه شنبه هر هفته از ساعت 16:00 به مدت 30 دقیقه

رادیو فرهنگ

فرزانگان فرهنگ

روایت زندگی علامه محمد قزوینی در رادیو فرهنگ به ایستگاه پایانی رسید

محمد حسینی باغسنگانی تهیه كننده این برنامه از پخش اختتامیه برنامه «فرزانگان فرهنگ» با موضوع گرامیداشت استادعلامه محمد قزوینی نویسنده و مصحح نامدار ایران در روز سه‌شنبه‌ 12 مرداد ماه 1400 ساعت 16 از رادیو فرهنگ خبر داد.

1400/05/12
|
10:34

وی در توضیح این سلسله برنامه های گرامیداشت بزرگان و مفاخر فرهنگ و ادب در رادیو فرهنگ گفت: پس از مجموعه برنامه‌هایی برای استاد لطفی ، محمود فرشچیان ، ناتل خانلری، حسن كسایی، علامه طباطبایی و ....این مجموعه برنامه از روز سه‌شنبه 26 اسفندماه سال 99 به صورت تك نگاری بر بازشناسی زندگی و آثار علامه محمد قزوینی آغاز شد
باغسنگانی افزود :مجموعه رادیویی« فرزانگان فرهنگ»برنامه ای است كه به معرفی و بررسی زندگی بزرگان فرهنگ و ادب اختصاص دارد و در این سری از برنامه زندگی علمی ادبی و پژوهشی علامه محمد قزوینی در گفتگو با خانواده و نزدیكان و رهروان ایشان مورد ارزیابی وكنكاش قرار گرفت.

وی در خصوص مهمانان این مجموعه برنامه گفت :چهره های ارزنده ای در این مجموعه برنامه از فرزانگان فرهنگ از علامه قزوینی روایت كرده اند. شخصیت هایی چون دكتر احمد مهدوی دامغانی استاد دانشگاه هاروارد و از یاران نزدیك علامه، دكتر مهدی محقق استاد دانشگاه تهران، ماشالله آجودانی، دكتر محمد جعفر یاحقی، دكتر علی اشرف صادقی، دكتر عبدالله انوار، دكتر مهدی نوریان استاد دانشگاه اصفهان، استاد محمد روشن، دكتر اخلاق آهن از دانشگاه جواهر لعل نهرو، سید علی آل داوود، دكتر سیدمحمد عمادی حائری؛ دكتر عبدالله انوار و نیز خانم چهرزاد بهار دختر گرامی ملك الشعرا بهار از علامه قزوینی گفتند روایت هایی بود در نوع خود بی مانند. روایت هایی كه بر زندگی و آثار علامه محمد قزوینی نور افشانی می كنند و پس از نیم قرن باعث شناخت بیشتر از آن علامه فقید خواهد شد.

گفتنی است ،علامه محمد قزوینی در 6 خرداد سال 1328 در تهران درگذشت و در شاه‌عبدالعظیم در كنار مزار ابوالفتوح رازی دفن شد
علاقه مندان می توانند آخرین قسمت از گرامیداشت علامه محمد قزوینی را به تهیه‌كنندگی محمدحسینی باغسنگانی روز سه شنبه 12 مردادماه، از ساعت16 روی امواج اف ام ردیف106 مگاهرتز و ای ام ردیف 585 كیلوهرتز بشنوند. همچنین این برنامه در سراسر دنیا از طریق وب سایت رادیو فرهنگ قابل دریافت است.

دسترسی سریع
فرزانگان فرهنگ