بهار را ورق بزن هر روز از ساعت 08:30 به مدت 30 دقیقه

رادیو فرهنگ

بهار را ورق بزن

یادی از استاد «خسرو فرشیدورد »در رادیو فرهنگ با« بهار را ورق بزن»

برنامه «بهار را ورق بزن» امشب 2 اردیبهشت ماه با پخش بخش هایی از سخنان استاد فرشیدورد درباره حافظ یاد این استاد فقید را گرامی می دارد.

1399/02/02
|
12:35

برنامه «بهار را ورق بزن» كاری از گروه كتاب رادیو فرهنگ است كه با بخش‌های متنوع تقدیم شنوندگان می‌شود.
برنامه «بهار را ورق بزن» بخشی با عنوان «صدای ساز و سرود» دارد كه با معرفی موسیقیدانان یكی از آثار آنها را پخش می كند و امشب«ارشد تهماسبی » موسیقی‌دان، آهنگساز و نوازنده تار و سه‌تار معرفی می شود.
ارشد طهماسبی كتاب‌های بسیاری در مورد موسیقی ایرانی منتشر كرده واز عمده كارهایش معرفی آثار گذشتگان به همراه نت نویسی این آثار است كه برای نمونه می‌توان به مجموعه آثار غلامحسین درویش‌خان، رنگ‌های موسیقی ایران تحت عنوان صد رنگ و ... یاد كرد. او تمامی این آثار را با تار خود نیز نواخته است تا كتاب‌ها همراه در كنار نت شده آثار همراه با اجرای تمامی این اثار در اختیار مخاطبان قرار گیرد ، او همچنین تحقیقی گسترده را در زمینه گوشه‌های موسیقی دستگاهی انجام داده است ، مهم‌ترین فعالیت وی در سال‌های اخیر ایجاد مركزی برای معرفی ساز تار، به نام «جایگاه تار»، بوده‌ كه در این مركز، سازهای قدیمی، وسایل شخصی اساتید تارنواز، مضراب‌های تارنوازان قدیم و استاد تاریخی موسیقی ایران موجود است.
در بخش «تماشاخانه» سه شنبه 2 اردیبهشت ماه قسمت چهارم از نمایش مجردها نوشته دیوید فوئنكینو به ترجمه ساناز فلاح فرد را می شنوید و همچنین در بخش «صدای سینما» این مجله رادیویی بخش هایی از فیلم«بوسیدن روی ماه» پخش می شود.
فیلم بوسیدن روی ماه به كارگردانی همایون اسعدیان در سال 1390 ساخته شده است.در این فیلم شیرین یزدان بخش، رابعه مدنی، مسعود رایگان، صابر ابر، سعید پورصمیمی، شیدا خلیق، شاهرخ فروتنیان، شبنم مقدمی , امیرحسین رستمی به هنرمندی پرداخته‌اند؛فیلم بوسیدن روی ماه داستان احترام السادات و فروغ خانم است كه در همسایگی هم زندگی می كنند و بیش از 20 سال است كه در انتظار فرزندشان هستند.
«كهن های همیشه نو» بخش دیگری از این برنامه است كه امشب به پخش سخنان استاد زنده یاد خسرو فرشیدورد درباره حافظ شیرازی ا ختصاص دارد.
برنامه «بهار را ورق بزن» ساعت 20 تا 22 هرشب به تهیه كنندگی زهرا نصراللهی روی موج اف ام ردیف 106مگاهرتز و موج ای ام ردیف585 كیلوهرتز پخش می‌شود.

دسترسی سریع
بهار را ورق بزن