بهار را ورق بزن هر روز از ساعت 08:30 به مدت 30 دقیقه

رادیو فرهنگ

بهار را ورق بزن

سعدی خوانی اساتید شعر و ادب در بهار را ورق بزن رادیو فرهنگ

رادیو فرهنگ به مناسبت یكم اردیبهشت ماه در روز بزرگداشت شیخ اجل ، سعدی خوانی اساتید شعر و ادب فارسی و شخصیت های ادبی را پخش می كند.

1399/02/01
|
10:44

اولین روز ماه اردیبهشت را به بزرگداشت و گرامی‌داشت استاد سخن فارسی، «سعدی» اختصاص داده‌اند كه به حق، او را «افصح‌المتكلمین»، یعنی فصیح‌ترین گوینده و شاعر نامیده‌اند. «سعدی» بدون تردید یكی از پنج شاعر طراز اول زبان فارسی است و «بهار را ورق بزن» ویژه در این برنامه به موضوع سعدی می پردازد.
در برنامه «بهار را ورق بزن» امشب سعدی خوانی های شخصیت های ادبی همچون ساعد باقری ، علی اصغر دادبه ، دكتر موسوی ، هوشنگ ابتهاج ومحمدرضا شفیعی كدكنی و ...پخش می شود.
همچنین در این برنامه «یك هفته با سعدی و سپهری» كه از روز دوشنبه اول اردیبهشت تا دوشنبه هشتم اردیبهشت در فضای مجازی به اهتمام خانه كتاب برگزار می‌شود پوشش خبری داده می شود گفتنی است استادان و سعدی‌پژوهان و سپهری‌پژوهان با مقالات، یادداشت‌ها، فایل‌های صوتی و تصویری و انتشار آن‌ها در سایت و كانال شهر كتاب و مركز سعدی‌شناسی و دیگر پایگاه‌های فرهنگی مخاطبان را در طول یك‌ هفته با آثار و اندیشه‌ها و زندگی این دو شاعر برجسته ادبیات كلاسیك و معاصر بیشتر آشنا می‌سازند.‌
پخش تصنیف هایی بر اساس اشعار و غزلیات سعدی نیز از دیگر ورق های این مجله بهاری است و در بخش تعاملی نیز شنوندگان می توانند درباره سعدی و سعدی خوانی نظرات خود را بیان كنند.
برنامه «بهار را ورق بزن» بخشی با عنوان «صدای ساز و سرود» دارد كه با معرفی موسیقیدانان یكی از آثار آنها را پخش می كند و امشب در این برنامه «محمد علی بهمنی» شاعر و ترانه سرا معرفی می شود و همچنین در بخش «صدای سینما» این مجله رادیویی بخش هایی از فیلم ماندگار «گاو»اثر داریوش مهرجویی را می شنویم.
برنامه «بهار را ورق بزن» ساعت 20 تا 22 هرشب به تهیه كنندگی زهرا نصراللهی روی موج اف ام ردیف 106مگاهرتز و موج ای ام ردیف585 كیلوهرتز پخش می‌شود.


دسترسی سریع
بهار را ورق بزن