بهار را ورق بزن هر روز از ساعت 08:30 به مدت 30 دقیقه

رادیو فرهنگ

بهار را ورق بزن

با رادیو فرهنگ « بهار را ورق بزن»

برنامه «بهار را ورق بزن» امشب31 فروردین ماه با پخش بخش هایی از فیلم " بانو" یاد خسرو شكیبایی را گرامی میدارد.

1399/01/31
|
12:50

برنامه «بهار را ورق بزن» كاری از گروه كتاب رادیو فرهنگ است كه با بخش‌های متنوع تقدیم شنوندگان می‌شود. در این برنامه بخش كتاب‌خوانی تدارك دیده شده، كه علاوه بر معرفی كتاب، سخنان مفاخر ادبی درخصوص آثار شاخص ادب فارسی را نیز بیان می‌كند.
در بخش «تماشاخانه» شنبه 31 فروردین ماه قسمت دوم از نمایش مجردها” نوشته ”دیوید فوئنكینو” به ترجمه ساناز فلاح فرد پخش می شود و همچنین در بخش «صدای سینما» این مجله رادیویی بخش هایی از فیلم «بانو» اثر داریوش مهرجویی با هنرنمایی بیتا فرهی و زنده یاد خسرو شكیبایی را می شنویم.
برنامه «بهار را ورق بزن» بخشی با عنوان «صدای ساز و سرود» دارد كه با معرفی موسیقیدانان یكی از آثار آنها را پخش می كند و امشب «حمیدرضا متبسم» آهنگساز و نوازنده تار و سه‌تار و از بنیان‌گذارانِ گروه دستان و نوازندگان و آهنگ‌سازان حال حاضر كشور كه به همراه گروه دستان در طرح‌ریزی و اجرای موسیقی سازی همگام با موسیقی آوازی نقشی به‌سزا داشته‌ معرفی می شود.
«كهن های همیشه نو» بخش دیگری از این برنامه است كه امشب به پخش سخنان علامه دهخدا درباره چگونگی گردآوره لغت نامه ا ختصاص دارد.
برنامه «بهار را ورق بزن» ساعت 20 تا 22 هرشب به تهیه كنندگی زهرا نصراللهی روی موج اف ام ردیف 106مگاهرتز و موج ای ام ردیف585 كیلوهرتز پخش می‌شود.

دسترسی سریع
بهار را ورق بزن