بهار را ورق بزن هر روز از ساعت 08:30 به مدت 30 دقیقه

رادیو فرهنگ

بهار را ورق بزن

گذری بر زندگی شاعران و موسیقی دانان ایرانی در« بهار را ورق بزن» رادیو فرهنگ

برنامه «بهار را ورق بزن» امشب25 فروردین ماه از آهنگسازان و شاعران مطرح كشورمان می گوید.

1399/01/25
|
07:37

برنامه «بهار را ورق بزن» كاری از گروه كتاب رادیو فرهنگ است كه با بخش‌های متنوع تقدیم شنوندگان می‌شود. در این برنامه بخش كتاب‌خوانی تدارك دیده شده، كه علاوه بر معرفی كتاب، سخنان مفاخر ادبی درخصوص آثار شاخص ادبیات فارسی را نیز بیان می‌كند.
در بخش «تماشاخانه» دوشنبه 25 فروردین ماه ادامه نمایش«درس» اثر «اوژن یونسكو» با بازیگری بهاره دهكردی ،آیه كیانپور و صادق ملكی براساس ترجمه ای از سحر داوری پخش می شود و همچنین در بخش «آیینه خانه» این مجله رادیویی گشتی در گذر امامزاده یحیی می زنیم.
امامزاده یحیی نام بقعه ابوالقاسم عزالدین یحیی است كه در كوچه‌ای به همین نام در محله‌ای حدفاصل شرقی-غربی خیابان ری و خیابان سیروس (مصطفی خمینی فعلی) و شمالی-جنوبی امیركبیر به 15 خرداد واقع شده‌است. این محله بخشی از محدوده بزرگ عودلاجان قدیم تهران است كه از خیابان ناصرخسرو تا خیابان ری امتداد دارد.
گفتنی است علاقه مندان به شعر شعرای معاصر نیز می‌توانند در بخش«حرف های ناتمام» شعرخوانی شاعران نامدار را بشنوند كه امشب در این برنامه شعرخوانی «احمدرضا احمدی » شاعر، نمایش نامه نویس و نقاش كرمانی پخش می شود. برنامه «بهار را ورق بزن» بخشی با عنوان «صدای ساز و سرود» دارد كه با معرفی موسیقیدانان یكی از آثار آنها را پخش می كند و امشب «منوچهر صهبایی» رهبر اركستر، موسیقی‌شناس، نوازنده ابوا و رهبر سابق اركستر سمفونیك تهران معرفی می شود.
«كهن های همیشه نو» بخش دیگری از این برنامه است كه امشب به پخش كارشناسی زنده یاد «سید جعفر شهیدی» درباره «آنه ماری شمیل» اسلام‌پژوه،خاورشناس و مولوی‌شناس سرشناس آلمانی و آثار وی اختصاص دارد.
برنامه «بهار را ورق بزن» ساعت 20 الی 22 هرشب به تهیه كنندگی زهرا نصراللهی روی موج اف ام ردیف 106مگاهرتز و موج ای ام ردیف585 كیلوهرتز پخش می‌شود.

دسترسی سریع
بهار را ورق بزن