سیم و زر دوشنبه از ساعت 12:30 به مدت 30 دقیقه

نقد و بررسی كتاب « شب چلگی یلدا»در سیم‌ و زر» رادیو فرهنگ

برنامه «سیم و زر» رادیو فرهنگ امروز دوشنبه 27 آذر به گفت‌وگو با « زری ابو» نویسنده كتاب« شب چلگی یلدا» اختصاص دارد. این برنامه از ساعت 12:30 پخش می‌شود.

1402/09/27
|
08:58

دربرنامه این هفته «سیم و زر» رادیو فرهنگ «امین خرمی» به عنوان كارشناس مجری برای معرفی و نقد و بررسی كتاب « شب چلگی یلدا» با نویسنده این ‌كتاب گفتگو می كند.
این رمان بدون هیچ نگاه قضاوت‌گرایانه در 25 فصل برخی مشكلات اجتماعی از جمله چشم‌وهم‌چشمی، تجمل‌پرستی، زندگی آدم‌های تازه به دوران رسیده، اختلاف سلیقه و عدم سازگاری بین نسل‌های مختلف جامعه به‌ویژه جوانان و نوجوانان با خانواده را مطرح می‌كند.
در رمان «شب چلگی یلدا» با برخی آداب‌ورسوم و سنت، فرهنگ شهروندی و اجتماعی، اپیدمی كرونا، اصطلاحات روانشناختی و شناختن برخی اختلالات روانشناسی مرتبط با شخصیت‌های داستان و آسیب‌های مرتبط به آن در خانواده و اجتماع به‌صورت هوشمندانه و فرهنگ‌سازی در زمینه محیط‌زیست آشنا می‌شویم كه با نثری روان و قابل فهم جامعه نوشته شده است.
برنامه «سیم و زر» كه ویژه نقد كتاب است، با تهیه‌كنندگی فریده گودرزی و گویندگی فاطمه اسحاق تبار و‌اجرای كارشناسی امین خرمی دوشنبه‌ها ساعت 12:30 روی موج اف ام ردیف 106 مگاهرتز از رادیو فرهنگ پخش می‌شود.

دسترسی سریع
سیم و زر