سیم و زر دوشنبه از ساعت 12:30 به مدت 30 دقیقه

كتاب «بی نامه پدر» روی میز نقد »در رادیو فرهنگ

تازه‌ترین برنامه «سیم و زر» رادیو فرهنگ به گفت‌وگو با«میثم موسویان» برای بررسی كتاب «بی نام پدر» اختصاص دارد. این برنامه از ساعت 12:30 دوشنبه 9 مرداد پخش می‌شود.

1402/05/09
|
07:39

در برنامه این هفته «سیم و زر» رادیو فرهنگ «صادق وفایی» به عنوان كارشناس مجری برای معرفی كتاب « بی نام پدر » با سید میثم موسویان نوبسنده این اثر گفتگو می كند.

بی نام پدر داستان زندگی یكی از بدنام ترین و فاسدترین تیمسارهای رژیم شاهنشاهی است. كسی كه عامل مستقیم انگلیس ، موسس انجمن بهایی، عامل سركوب كردها و قاچاق مواد مخدر درسراسر ایران است . یكی از شخصیت های كتاب او را «یك اژدها » می داند و شخصیتی دیگر او را فاسق و كافر معرفی می كند.
داستان رمان بی نام پدر در دو برهه ی زمانی و در سه خط داستانی در هم تنیده روایت می شود. در ابتدا، داستان تیمسار كه برای سركوبی غائله كردها به كردستان فرستاده شده و ماجرای ازدواجش با دختری كرد روایت می شود در ادامه داستان ماجرای فرزندش كه از وجود تیمسار بی خبر است روایت می شود و این روایت ها در نقطه ای طلایی به هم می رسند و مخاطب را شگفت زده می كنند
سید میثم (مهرداد) موسویان جز نویسندگان پركار چند سال اخیر به شمار می‌رود كه بیشتر نوشته‌هایش در ژانر انقلاب و دفاع مقدس نوشته شده و البته در ژانرهای دیگر هم دست به قلم شده و آثاری تولید كرده است. نثر زیبا و همراه با طنز موسویان با لحنی صمیمی و پرداخت هنرمندانه به زوایای داستان هر خواننده‌ای را وا می‌دارد تا آخرین صفحات آثارش را مطالعه كند.سید میثم موسویان از علم روانشناسی و تعلیمات دینی خود در محتوای آثارش استفاده می‌كند.
برنامه «سیم و زر» كه ویژه نقد كتاب است، با تهیه‌كنندگی فریده گودرزی و اجرای فاطمه اسحاق تبار و‌اجرای كارشناسی صادق وفایی دوشنبه‌ها ساعت 12:30 روی موج اف ام ردیف 106 مگاهرتز از رادیو فرهنگ پخش می‌شود.

دسترسی سریع
سیم و زر