پخش مذاکرات علنی مجلس شورای اسلامی یكشنبه،سه شنبه و چهارشنبه از ساعت حوالی 8 صبح تا قبل از اذان ظهر به مدت متغیر

رادیو فرهنگ

پخش مذاكرات علني مجلس شوراي اسلامي

قالیباف: با واردات خودرو انحصار از بین می‌رود

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: ما این ظرفیت را در داخل داریم که تولید قطعات در حد استانداردهای جهانی داشته و آن را صادر کنیم و در مقابل برای انحصارشکنی در بازار داخلی نیز اجازه واردات خودرو را صادر کنیم.

1400/08/26
|
10:39

محمدرضا صباغیان در جلسه علنی صبح امروز (چهارشنبه) مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی ایرادات شورای نگهبان به طرح ساماندهی صنعت خودرو در تذکری بیان کرد: ما باید صرفا ایرادات شورای نگهبان را در خصوص طرح‌ها و لوایح اصلاح کنیم. شورای نگهبان در خصوص این طرح تنها نسبت به تبصره 1 ایراد گرفته است، اما اعضای کمیسیون صنایع تبصره 2 را تغییر دادند که البته من هم با آن موافق هستم اما برخلاف آیین‌نامه است.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر صباغیان بیان کرد: با توجه به این‌که مجمع تشخیص مصلحت نیز در خصوص ماده 2 ایرادی را طرح کرد، این اصلاحات صورت گرفته است، به طور کلی این طرح به منظور تامین نظر شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت نظام اصلاح شده است. بنده همین جا اعلام می‌کنم که کار درستی در خصوص این طرح در کمیسیون صنایع صورت گرفته است. امروز بحث اشتغال یکی از موضوعات مهم ما در کشور به شمار می‌رود.

قالیباف در ادامه اظهار کرد: ما در داخل کشور نیروی فنی و امکانات زیادی داشته و با وجود کارخانجات متعدد، افراد حقیقی و حقوقی می‌توانند قطعات تولید کنند. با توجه به نیروی کار و انرژی ارزان و دانش فنی داخل کشور ما این توانایی را داریم که محصولات خود را در حد استانداردهای جهانی تولید و صادر کنیم و در مقابل در چارچوب مصوبات هیات وزیران نیز خودرو به کشور وارد کنیم تا هم انحصار از بین برود و هم شاهد ارتقای دانش فنی در داخل و تولید رقابت‌پذیر باشیم. بدین ترتیب دیگر شاهد اینگونه قیمت‌گذاری‌ها در صنعت خودرو نیز نخواهیم بود. تصمیم خوبی در این حوزه گرفته شده و از شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز انتظار می‌رود در سال تولید با موافقت با این طرح نفسی به بخش صنعت کشور بدمد.
منبع: ایسنا

دسترسی سریع
پخش مذاکرات علنی مجلس شورای اسلامی