پخش مذاكرات علنی مجلس شورای اسلامی یكشنبه،سه شنبه و چهارشنبه از ساعت حوالی 8 صبح تا قبل از اذان ظهر به مدت متغیر

رادیو فرهنگ

پخش مذاكرات علني مجلس شوراي اسلامي

قانون آزمایشی اساسنامه شركت ملی پست نیاز به تمدید از سوی دولت دارد

نماینده مردم شاهین شهر در مجلس خواستار اجازه هیأت رئیسه برای ارائه تذكرات كوتاه درباره برخی مسائل مهم روز در كنار رسیدگی به لایحه برنامه هفتم شد.

1402/07/08
|
11:19

حسینعلی حاجی دلیگانی در نشست علنی نوبت صبح امروز (شنبه 8 مهرماه) مجلس شورای اسلامی در تذكر آیین‌نامه‌ای با استناد به ماده 180 قانون آیین‌نامه داخلی مجلس گفت: بر اساس این ماده در زمان رسیدگی به لایحه برنامه، برخی از موارد مانند نطق‌ها قابلیت ارائه ندارند كه همراه آن برخی از تذكرات روزانه مبتلابه جامعه و مجلس نیز مغفول می‌ماند.

نماینده مردم شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس با بیان اینكه تذكرات 3، 2 و یك دقیقه‌ای مانعی برای بررسی لایحه برنامه نیست، عنوان كرد: برخی موارد نیاز به تذكر دارند، برای مثال قانون اساسنامه شركت ملی پست جمهوری اسلامی ایران به دلیل آزمایشی بودن از 10 شهریور ماه سال جاری منقضی شده و اكنون بدون قانون فعالیت می‌كنند كه دولت باید آن را تمدید كرده و یا هیأت رئیسه مجلس تدبیری در این خصوص بیاندیشد.

عضو مجمع نمایندگان استان اصفهان در پایان خاطر نشان كرد: از سوی دیگر گزارش هزینه‌های مجلس نیز باید تا پایان شهریور ماه 1402 می‌آمد كه خبری از این موضوع نداریم و یا حداقل گزارشی از آن در صحن به اطلاع نمایندگان نرسیده از این رو به نظر می‌رسد ارائه تذكرات كوتاه در صحن ایراد نداشته باشد./
منبع: خبرگزاری خانه ملت

دسترسی سریع
پخش مذاكرات علنی مجلس شورای اسلامی