پخش مذاكرات علنی مجلس شورای اسلامی یكشنبه،سه شنبه و چهارشنبه از ساعت حوالی 8 صبح تا قبل از اذان ظهر به مدت متغیر

رادیو فرهنگ

پخش مذاكرات علني مجلس شوراي اسلامي

برنامه پنجساله ششم تا پایان سال تمدید شد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی برنامه پنج ساله ششم را تا پایان سال تمدید كردند.

1402/06/22
|
11:41

نمایندگان در نشست علنی امروز (چهارشنبه، 22 شهریورماه) مجلس شورای اسلامی در جریان رسیدگی به گزارش كمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات در مورد طرح دوفوریتی اصلاح بند ز تبصره 20 ماده واحده قانون بودجه 1402 كل كشور تمدید برنامه پنج ساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران 1396تا 1400، با كلیات آن با 160 رأی موافق، 8 رأی مخالف و 5 رأی ممتنع از مجموع 196 نماینده حاضر در جلسه موافقت كردند.

محمدمهدی مفتح گزارش نحوه بررسی این طرح دوفوریتی در كمیسیون برنامه و بودجه را ارائه كرد و گفت: در برنامه ششم باید زمان لازم الاجرا شدن برنامه هفتم را در نظر بگیریم با توجه به تاخیرهای صورت گرفته اعتبار برنامه ششم با وجود آنكه از سوی مجلس تمدید شد روبه اتمام است و لایحه برنامه هفتم پیش از پایان اعتبار برنامه هفتم تصویب و نهایی نخواهد شد.

وی ادامه داد: از این رو با توجه به زمان بر بودن بررسی برنامه هفتم و تائید آن از سوی شورای نگهبان در كمیسیون برنامه ششم را تا پایان سال 1402 تمدید كرده ایم.

پس از تصویب كلیات طرح دوفوریتی تمدید اعتبار برنامه ششم صحن علنی وارد بررسی جزئیات شد. محمدمهدی مفتح پیشنهادی برای اصلاح جزئیات ارائه كرد تا براساس آن اعتبار قانون برنامه ششم از زمان لازم الاجرا شدن برنامه هفتم لحاظ شود اما نمایندگان به این پیشنهاد رأی مثبت ندادند و در نهایت جزئیات نیز با 152 رأی موافق، 9 رأی مخالف و 6 رأی ممتنع از مجموع 196 نماینده حاضر در جلسه تصویب شد.

براین اساس در بند (ز) تبصره (20) ماده واحده قانون بودجه سال 1402 كل كشور مصوب 24/ 12/ 1401 عبارت «تا زمان تصویب لایحه برنامه پنجساله هفتم توسعه و حداكثر شش‌ماه پس از لازم‌الاجرا شدن این قانون» به عبارت «تا پایان اسفندماه سال 1402» اصلاح می‌شود./
منبع: خبرگزاری خانه ملت

دسترسی سریع
پخش مذاكرات علنی مجلس شورای اسلامی