پخش مذاكرات علنی مجلس شورای اسلامی یكشنبه،سه شنبه و چهارشنبه از ساعت حوالی 8 صبح تا قبل از اذان ظهر به مدت متغیر

رادیو فرهنگ

پخش مذاكرات علني مجلس شوراي اسلامي

تكلیف مجلس به بانك مركزی برای پرداخت تسهیلات كمك ودیعه مسكن

نمایندگان مجلس شورای اسلامی بانك مركزی را مكلف كردند از طریق بانك های عامل نسبت به پرداخت تسهیلات كمك ودیعه مسكن بر اساس اولویت جمعیتی آسیب پذیر اقدام كند.

1402/03/09
|
11:41

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز مجلس بررسی گزارش كمیسیون عمران در مورد طرح دو فوریتی كنترل و ساماندهی اجاره بهای املاك مسكونی را ادامه داده و ماده 11 این طرح را به تصویب رساندند.

بر اساس ماده 11 این طرح؛ بانك مركزی موظف است در صورت تصویب شورای عالی مسكن، از طریق بانك های عامل نسبت به پرداخت تسهیلات كمك ودیعه به گروه های جمعیتی آسیب پذیر در حوزه مسكن بر اساس اولویت بندی كه ظرف مدت یك ماه به پیشنهاد مشترك وزارت راه و شهرسازی و وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی به تصویب شورای عالی مسكن می‌رسد، اقدام نماید.

سقف فردی تسهیلات در سال اول اجرای قانون برای شهرهای مختلف بر اساس مصوبه شورای پول و اعتبار كه در سال اول برای شهر تهران 2 میلیارد ریال، مراكز استانها 1میلیارد و 500 میلیون ریال و سایر شهرها 1 میلیارد ریال و برای روستاها 400 میلیون ریال تعیین می شود كه در سال های بعد متناسب با تورم نقطه به نقطه اعلامی بانك مركزی افزایش می یابد. تسهیلات پرداخت شده توسط بانكهای عامل به عنوان تكلیف ماده 4 قانون جهش تولید مسكن محسوب می شود.
منبع: ایسنا

دسترسی سریع
پخش مذاكرات علنی مجلس شورای اسلامی