پخش مذاكرات علنی مجلس شورای اسلامی یكشنبه،سه شنبه و چهارشنبه از ساعت حوالی 8 صبح تا قبل از اذان ظهر به مدت متغیر

رادیو فرهنگ

پخش مذاكرات علني مجلس شوراي اسلامي

نیك‌بین: اوضاع كار و كارگر در كشور نامطلوب است

نماینده مردم كاشمر در مجلس شورای اسلامی تاكید كرد كه نیازمند نگاهی جامع به حوزه كار و كارگر بوده تا كشور در مسیر پیشرفت و توسعه حركت كند.

1401/08/25
|
11:28

حجت الاسلام جواد نیك‌بین در تذكری شفاهی در جلسه علنی صبح امروز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی بیان كرد: اوضاع كار و كارگران در كشور بسیار خراب است چرا كه ما نگاه جامعی به حوزه كار و كارگر نداریم. اگر در خصوص بیمه كامیون‌داران، تاكسی‌داران و یا كارگران ساختمانی صحبت می‌كنیم باید سختی كار آنها را نیز در نظر بگیریم.

وی در ادامه اظهار كرد: ما باید در خصوص سهم كارفرما و سهم دولت در حوزه بیمه‌ای كارگران تصمیم‌گیری كنیم. از سوی دیگر اگر قانونی در مجلس شورای اسلامی تصویب می‌شود باید در اجرای آن نظارت دقیقی از سوی هیات رئیسه صورت گیرد چرا باید بیمه رانندگان تاكسی و كامیون‌داران پس از گذشت دو سال همچنان بلاتكلیف باشد. زمانی كه به وزارت كار مراجعه می‌كنیم می‌گویند پول نداریم در حالی كه اگر حقوق نیروهای سازمان تامین اجتماعی را بررسی كنیم می‌بینیم كه گروهی دارند حقوق نجومی می‌گیرند، این حقوق را كم كرده و به بیمه رانندگان اضافه كنیم.

نماینده مردم كاشمر در مجلس شورای اسلامی تصریح كرد: باید سهم كارفرما در پرداخت بیمه كارگران كاهش یافته و سهم دولت بالاتر رود بدین ترتیب كارفرما نیروهای بیشتری را استخدام خواهند كرد. ما باید سختی كار كارگران و رانندگان تاكسی را نیز در كنار بیمه آنها در نظر بگیریم. اگر می‌خواهیم كشور پیشرفت كند باید به حوزه كار و كارگر توجه ویژه‌ای داشته باشیم.
منبع: ایسنا

دسترسی سریع
پخش مذاكرات علنی مجلس شورای اسلامی