پخش مذاكرات علنی مجلس شورای اسلامی یكشنبه،سه شنبه و چهارشنبه از ساعت حوالی 8 صبح تا قبل از اذان ظهر به مدت متغیر

رادیو فرهنگ

پخش مذاكرات علني مجلس شوراي اسلامي

نیك‌بین: بانك‌ها قانون مربوط به ضمانت‌نامه‌های پرداخت تسهیلات را اجرا نمی‌كنند

یك عضو كمیسیون فرهنگی گفت كه در شرایطی كه قانون تنها یك ضامن را برای اخذ وام‌های بانكی ملاك قرار داده است بانك‌ها موضوع ضمانت‌های بانكی را اجرایی نكرده و این باعث شده كه خیلی از مردم روستایی نتوانند وام‌های اشتغال و ازدواج دریافت كنند

1401/05/23
|
10:22

حجت الاسلام جواد نیك‌بین در جلسه علنی صبح امروز (یكشنبه) مجلس شورای اسلامی در اخطار و تذكری اظهار كرد: دولت به درستی بودجه را اجرا نمی‌كند. نمونه آن این است كه رئیس جمهور بارها درباره اجرای مصوبه مجلس شورای اسلامی در خصوص تخصیص وام‌های 200 میلیونی روستایی تذكر داده‌اند اما سازمان برنامه و بودجه آن را اجرا نمی‌كند به این دلیل كه هنوز ضمانت‌نامه مابه‌التفاوت نرخ سود ارائه نشده است. این وضعیت باعث شده كه مسكن مردم در روستاها بلاتكلیف بماند.

وی ادامه داد: موضوع دیگر در حوزه‌ ضمانت‌های بانكی است، خیلی از مردم روستایی توان گرفتن وام‌های اشتغال و ازدواج را ندارند چون آنها نمی‌توانند شرایط تعیین شده از سوی بانك‌ها برای ضامن را تهیه كنند قانون می‌گوید كه یك ضامن كافی است اما بانك‌ها آن را اجرایی نمی‌كنند.

این عضو كمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان كرد: طبق قانون طرح اشتغال می‌تواند خود ضمانت بانكی باشد اما بانك‌ها قبول نمی‌كنند و این نارضایتی را به وجود آورده است.

نیك‌بین در پایان در تذكری دیگر خطاب به رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: این روزها موضوعات مهمی همچون وضعیت معیشت مردم و برجام مطرح است كش و قوس‌های زیادی را درباره برجام می‌بینیم كه ابهاماتی را در ذهن مردم و مسئولان ایجاد كرده است آیا در چنین شرایطی دستور كاری مجلس كه ما برای آن وقت گذاشته‌ایم،‌ موضوعیت دارد؟.
منبع: ایسنا

دسترسی سریع
پخش مذاكرات علنی مجلس شورای اسلامی