پخش مذاكرات علنی مجلس شورای اسلامی یكشنبه،سه شنبه و چهارشنبه از ساعت حوالی 8 صبح تا قبل از اذان ظهر به مدت متغیر

رادیو فرهنگ

پخش مذاكرات علني مجلس شوراي اسلامي

خدابخشی: چه تضمینی برای عدم تكرار تجربه طرح تحول سلامت در طرح دارویاری وجود دارد؟

یك عضو كمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت كه چه تضمینی وجود دارد بلایی كه بر سر طرح تحول سلامت و پزشك خانواده آمد، بر سر طرح دارویاری نیاید؟

1401/05/11
|
11:22

محمد خدابخشی در جلسه علنی‌امروز (سه شنبه) مجلس و در جریان بررسی گزارش كمیسیون بهداشت درباره عملكرد وزارت بهداشت و ‌درمان در اجرای طرح دارویار با انتقاد از كمبود دارو در داروخانه‌ها، گفت: این طرح چند سوال و ابهام دارد كه باید رفع شود؛ اینكه چرا طرح با تاخیر اجرا شد؟. افرادی كه در این 4 ماه از بازار آزاد دارو دریافت كرده اند مابه التفاوت خود را از كجا تامین می كنند و در نهایت بحث عدالت در سلامت چگونه دیده می شود؟

خدابخشی افزود: منابع پایدار سلامت این طرح چگونه تامین می شود و چه تضمینی وجود دارد كه بلایی كه بر سر طرح تحول سلامت و پزشك خانواده آمد، بر سر این طرح نیاید؟ همچنین با توجه به اینكه افراد زیادی هستند كه تحت پوشش نیستند، تكلیف این افراد در این طرح چیست؟ سالمندان و افراد دارای معلولیت و جامعه هدف سازمان بهزیستی و كمیته امداد در این طرح چگونه دیده شده است؟

وی اضافه كرد: چگونه این طرح می خواهد بدون در نظر گرفتن زیرساخت های اصلی یعنی پزشك خانواده و نظام ارجاع مانع تقاضای القایی شود. عمده مشكلات نظام بهداشت و درمان ما صرف نظر از فقر زیرساختی، به عدم نظارت بر می گردد.

نماینده مردم الیگودرز در مجلس در پایان گفت: ضریب نفوذ بیمه درمان در مناطق مختلف كشور متفاوت است، در برخی از استان ها ضریب نفوذ بیمه نصف استان های برخوردار است و باید برای این موضوع نیز برنامه ریزی كامل صورت گیرد.
منبع: ایسنا

دسترسی سریع
پخش مذاكرات علنی مجلس شورای اسلامی