پخش مذاكرات علنی مجلس شورای اسلامی یكشنبه،سه شنبه و چهارشنبه از ساعت حوالی 8 صبح تا قبل از اذان ظهر به مدت متغیر

رادیو فرهنگ

پخش مذاكرات علني مجلس شوراي اسلامي

قالیباف: شهید بهشتی اجازه تعدی به حقوق اساسی مردم را نمی‌داد

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: شهید بهشتی عمر شریف خود را در راه ترویج فهم عالمانه از دینداری و انقلابی گری صرف كرد و در این راه با تاسی به آرمان های امام راحل هم با افراط و هم با تفریط مبارزه كرد.

1401/04/05
|
10:34

محمدباقر قالیباف در نطق پیش از دستور خود در جلسه علنی امروز (یكشنبه) مجلس شورای اسلامی بیان كرد: در شروع هفته قوه قضائیه و در آستانه فرا رسیدن هفتم تیرماه، سالروز شهادت مظلومانه شهید بهشتی و یاران ایشان در انفجار دلخراش دفتر حزب جمهوری اسلامی را تسلیت می گویم.

وی افزود: منافقان كوردل با طراحی این ترور و همچنین در ششم تیرماه همان سال با ترور مقام معظم رهبری در مسجد ابوذر تهران، درصدد بودند با به شهادت رساندن زبده ترین، محبوبترین نیروهای فكری، توانمندترین افراد اجرایی انقلاب و نزدیكترین یاران و شاگردان امام راحل انقلاب اسلامی را به بن بست بكشانند، اما اراده خداوند متعال، رهبری حكیمانه امام و هوشمندی انقلاب را با صلابت تر از قبل به پیش برد.

رئیس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان كرد: شهید بهشتی عمر شریف و بابركت خود را در راه ترویج فهم عالمانه از دینداری و انقلابی گری صرف كرد و در این راه با تاسی به آرمان های امام راحل هم با افراط و هم با تفریط مبارزه كرد.

شهید بهشتی نماد بارز انقلابی‌گری عقلانیت‌محور و عدالت محور بود

قالیباف در ادامه تصریح كرد: شهید بهشتی از آن جهت كه نماد بارز انقلابی گری عقلانیت محور و عدالت محور بود و یك قدم از آرمان های انقلاب كوتاه نمی آمد و به احدی اجازه تعدی به حقوق اساسی مردم را نمی داد، همزمان مغضوب سه گروه بود؛ گروه اول استكبار خارجی كه از منطق محكم و اراده استوار او در راه استكبارستیزی به ستوه آمده بودند و صدای رسای او را سد محكمی در برابر نفوذ و استحاله انقلاب اسلامی می دانستند. گروه دوم منافقین و ضد انقلاب داخلی كه دوام تشكیلاتی شهید بهشتی و قدرت بی نظیر او در بسیج كردن مردم علیه ضد انقلاب، آنها را ناتوان و بی اثر كرده بود و گروه سوم مقدس مآب هایی كه با تظاهر به سوپر انقلابی بودن در برابر باور عمیق شهید بهشتی به مردم و اعتقاد قلبی او به ملت و حراست او از حقوق مردم، خود را ناتوان می دیدند و نمی توانستند انقلابی گری عاقلانه و عادلانه شهید بهشتی را كه از خداباوری و مردم باوری او بود تحمل كنند و جوانان انقلابی را علیه بهشتی تحریك می كردند.

وی با بیان اینكه رحمت خدا بر شهید بهشتی و یاران ایشان باد، افزود: حقیقت این بود كه شهید بهشتی پیش از شهادت به دست منافقان به دست جاهلان ترور شخصیت شده بود. از این جهت بود كه امام فرمودند «شهید بهشتی مظلوم زیست و مظلوم به شهادت رسید.»

تحولات دستگاه قضا در مسیر اجرای اهداف سند تحول قضایی امیدآفرین و گره گشا بوده است

رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین با گرامیداشت هفته قوه قضائیه اظهار كرد: به تمامی مجاهدان دستگاه قضا اعم از قضات و سایر عزیزان در تمامی رده های آن قوه خداقوت می گویم. تحولات دستگاه قضا در مسیر اجرای اهداف سند تحول قضایی در دوره جدید امیدآفرین و گره گشا بوده است. از برادر مجاهدم حجت الاسلام و المسلمین اژه ای و همكاران ایشان كه شبانه روزی در تلاش برای ایجاد تحول در دستگاه قضا و افزایش سرمایه اجتماعی نظام هستند، تشكر می كنم و اعلام می كنم كه مجلس شورای اسلامی در راه تدوین و تصویب قوانین مورد نیاز جهت تحقق اهداف میان مدت و بلندمدت تحول در دستگاه قضا، همراه قوه قضائیه است و در این مسیر دو قوه تمام توان خود را برای افزایش رضایت عمومی به كار خواهند بست.

قالیباف در پایان گفت: جان باختن تعدادی از برادران و خواهران افغانستانی را در زلزله ولایت خوست تسلیت و تعزیت می گویم. در غیاب بسیاری از كشورها و گروه های مدعی دوستی با ملت افغانستان، جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران همچون گذشته و برادرانه به نیابت از ملت سرافراز ایران به یاری مردم مظلوم افغانستان شتافته است و در این راه از تمامی تجارب خود برای كاستن از بار مشكلات مردم در مناطق زلزله زده بهره خواهد گرفت كه بدین گونه به تمامی امدادگران آن جمعیت خداقوت می گوییم و از خداوند برای تمامی جان باختگان آن حادثه رحمت و مغفرت و برای مصدومان شفای عاجل مسالت دارم.
منبع:ایسنا

دسترسی سریع
پخش مذاكرات علنی مجلس شورای اسلامی