نیستان شنبه تا چهارشنبه از ساعت 15:00 به مدت 60 دقیقه

هادی فیض آبادی مهمان « نیستان» رادیو فرهنگ می شود

رضا مهدوی در مجله رادیویی « نیستان» امشب با هادی فیض آبادی؛ خواننده موسیقی سنتی و موسس گروه بام به گفت و گو می نشیند.

1400/05/10
|
10:20

یكشنبه 10 مرداد ماه، در بخش اول مجله موسیقایی "نیستان" رضا مهدوی با هادی فیض آبادی؛ خواننده درباره آثار و فعالیت های ایشان گفت و گو می كند.
هادی فیض‌آبادی فراهانی متولد اسفند 1364 نزد محمد عشاق، فریباداوودی، مظفرشفیعی، احمدخان ابراهیمی، علیرضا پورامید، حمید رضا نوربخش و شریف لطفی اصول ومبانی موسیقی و آواز را فرا گرفته است.
وی سر پرست و موسس گروه موسیقی بـام است و آلبوم های «آسمان مهتاب» به آهنگسازی كاوه سروریان، تاهمیشه اثر پویان رمضانی، زمستان اثر استاد حمید متبسم وهمراهی استاد فریبا داوودی، همكاری و ایفای نقش در اپرای عروسكی حافظ و سعدی و… آلبوم‌های منتشر شده‌ی اوست.
همچنین همكاری و اجرای كنسرت به اتفاق گروه مضراب به آهنگسازی و سرپرستی استاد حمید متبسم در اردیبهشت 1394، سولیست اركستر سمفونیك تهران در كنسرت اپرای عاشورا در نقش امام حسین (ع) به آهنگسازی بهزاد عبدی و به رهبری نصیر حیدریان، از جمله فعالیت‌های هنری فیض آبادی به حساب می‌آیند.
همچنین در سال ٢٠١5 به اتفاق گروه «سپندار» در فستیوال رنسانس كشور ارمنستان موفق به دریافت جایزه نخست بخش موسیقی بین‌الملل و همچنین تقدیر هیئت داوران شد.
هادی فیض‌آبادی موسیقی را با نواختن ساز نی آغاز كرد و پس از مدتی به تشخیص استادانش به آواز ایرانی روی آورد. او كه در این چند سال بی‌سر و صدا پیش آمده، با رونمایی سومین آلبومش نشان داد هر چند در سكوت كار می‌كند اما توجه و حساسیت بالایی در انتخاب‌هایش دارد.
در ادامه این برنامه نیز ندا رادمهر شنوندگان را از آخرین اخبارها و رویدادهای حوزه موسیقی مطلع كرده و سپس فرنوش تدین در ادامه موضوع نیستان در گذر زمان ، به بخش پنجم مستند عبدالوهاب شهیدی می پردازد .
در بخش «موسیقی از ایده تا اجرا» نیز استاد كیوان ساكت، بداهه نوازی تار و همراهی پیانو در گوشه های بیداد و درآمد همایون را آموزش و اجرا می كند.
برنامه «نیستان» ساعت 22 به تهیه‎‌كنندگی وحید رستگاری و همراهی یلدا احتشامی از رادیو فرهنگ روی موج اف ام ردیف 106مگاهرتز پخش می‌شود.

دسترسی سریع
نیستان