كتاب فرهنگ شنبه تا چهارشنبه از ساعت 18:15 تا 19:15 به مدت 60 دقیقه

رادیو فرهنگ

كتاب فرهنگ

در هفته كتاب برنامه«كتاب فرهنگ» دیدنی شد

برنامه« كتاب فرهنگ» با محوریت شعار هفته كتاب «آینده خواندنی است» از 23 تا30 آبان رادیویی و تصویری از رادیو فرهنگ ‌و‌ پایگاه ایرانصدا پخش می شود.

1402/08/22
|
08:28

منصوره كردی مدیر گروه تاریخ و اندیشه رادیو فرهنگ با اعلام این خبر گفت :سی‌ویكمین دوره هفته كتاب جمهوری اسلامی ایران از سه شنبه 23 آبان ماه با شعار« آینده خواندنی است» آغاز می شود. براساس برنامه ریزی های انجام شده هر روز از این هفته به اسمی نامگذاری شده است و برنامه « كتاب فرهنگ» نیز طبق محور این نامگذاری، برنامه های هفته كتاب را همراهی می كند.
وی افزود: هرروز از این هفته یكی از تهیه كنندگان گروه تاریخ و اندیشه تدارك برنامه « كتاب فرهنگ» را برعهده دارند، فاطمه محمدیان فر، امیرحسین محمودی، یلدا احتشامی و معصومه سادات علوی نكو تهیه كنندگانی هستند كه در كنار گوینده، كارشناس مجری، گزارشگر و هماهنگی برنامه ویژه هفته كتاب جمهوری اسلامی ایران را تهیه كرده و در كنار توجه به موضوع كودك و نوجوان به موضوع عدالت فرهنگی و روانشناسی و تاریخ نیز توجه می كنند.
مدیر گروه تاریخ و اندیشه رادیو فرهنگ توضیح داد: یكی از ماموریت های رادیو فرهنگ تولید محتوا، حمایت، ترغیب و ترویج فعالیت‌های رسانه‌ای موفق در زمینه كتاب و هر فعالیت رسانه‌ای است كه بتواند به نحوی در خدمت كتاب ، كتابخوانی و صنعت نشر كشور باشد؛ لذا در «كتاب فرهنگ» اطلاع رسانی از فعالیت ها و همراهی با سی‌ویكمین دوره هفته كتاب از اولویت های برنامه سازی قرار گرفته است.
كردی با اشاره به دیگر برنامه‌های اختصاصی در هفته كتاب ادامه داد: هر روز از هفته كتاب یكی از خبرنگاران كتاب، اخبار روز را برای شنوندگان رادیو فرهنگ اطلاع‌رسانی می‌كند همچنین با توجه به برگزاری جشن انتخاب پایتخت كتاب در هفته كتاب جمهوری اسلامی ایران در شهر منتخب و به صورت مردمی و جشنواره كتاب روستا در این برنامه به طور ویژه به این موضوع پرداخته می شود.
گفتنی است ، سی‌ویكمین دوره هفته كتاب جمهوری اسلامی با نگاه به تجربیات 30 دوره گذشته و نگاهی به 24 آبان ماه، روز «كتاب، كتابخوانی و كتابدار» كه بهانه برگزاری این هفته و بهانه به صدرآوری خبرهای حوزه كتاب و كتابخوانی در كشور شده از 23 تا 30 آبان‌ماه برگزار می‌شود و رادیو فرهنگ برنامه ریزی كرده كه برنامه« كتاب فرهنگ» را به طور ویژه از استودیو 17 معاونت صدا از طریق موج اف ام، ردیف 106 مگاهرتز و ای ام 585 كیلوهرتز پخش كند ، این برنامه از طریق پایگاه اطلاع رسانی ایرانصدا و رادیو فرهنگ به شكل تصویری پخش می شود.
در سال 1372 خورشیدی 24 آبان به عنوان روز كتاب و كتاب‌خوانی تعیین شد. در سال‌های گذشته هفته پایانی آبان ماه، هفته كتاب نام‌گذاری شده است، نخستین هفته كتاب جمهوری اسلامی ایران در روزهای چهارم تا دهم دی ماه سال 1372 با پیام رهبر فرزانه انقلاب اسلامی برگزار شد.

دسترسی سریع
كتاب فرهنگ