كتاب فرهنگ شنبه تا چهارشنبه از ساعت 18:15 تا 19:15 به مدت 60 دقیقه

رادیو فرهنگ

كتاب فرهنگ

بررسی تاثیر ادبیات دفاع مقدس در كودكان و نوجوانان در «كتاب فرهنگ»

برنامه «كتاب فرهنگ»امروز دو شنبه 3 مهرماه با موضوع تاثیر ادبیات دفاع مقدس در كودكان و نوجوانان از رادیو فرهنگ پخش می شود.

1402/07/03
|
09:21

برنامه «كتاب فرهنگ» به همت گروه «تاریخ و اندیشه رادیو فرهنگ» هر روز از ساعت 18:00 تا 19 پخش می شود، این برنامه دو شنبه ها به كودكان و نوجوان اختصاص دارد و این هفته به موضوع تاثیر ادبیات دفاع مقدس در كودكان و نوجوانان می پردازد.
در این برنامه با حضور سید مجتبی مومنی به عنوان كارشناس و در گفتگوی تلفنی با فائضه غفار حدادی ( نویسنده )، درباره دفاع مقدس در ادبیات كودك و نوجوان صحبت می شود.
همچنین رویدادها و اخبار حوزه‌های نشر و كتاب نیز در این برنامه اطلاع‌رسانی می شود و در بخش كتاب خوان های كوچك نوجوانان بخش هایی از كتابی را خوانده و معرفی می كنند.
همچنین كتاب « 10 سایه ملخ رمانی از محمدرضا بایرامی در این برنامه معرفی می شود.
این‌كتاب روایتی كه درباره‌ی تمام ابعاد جنگ صحبت می‌كند و شما را با خود به دنیای تازه‌ای می‌برد.
سایه‌ ملخ درباره‌ نوجوانی چوپان است كه به خاطر كم‌بینا شدن چشم‌های پدرش، به تنهایی كار مراقبت از گوسفندان را بر عهده گرفته است. داستان در ادامه با تمثیل هجوم ملخ‌ها به محصولات زراعی روستا ادامه پیدا می‌كند. پس از آن ماجرای مفقود شدن گوسفندان روستاییان و كشف دزدیده شدن آنها توسط نیروهای عراقی آماده شده در مرزهای دو كشور برای حمله به ایران به اوج می‌رسد. درست در همینجاست كه قهرمان نوجوان داستان سایه ملخ به ناگاه رشد كرده و خود را در صحنه‌ای تازه و نادیده از زندگی می‌بییند.
سایه ملخ روایتی عجیب، بدیع و جدید از جنگ است. محمدرضا بایرامی در كتاب سایه ملخ در حال و هوای متفاوتی توانسته است به خوبی از دو طرف درگیر جنگ صحبت كند، علاوه بر این، در نشان دادن شجاعت‌ها و دلاوری‌های همه‌ی افراد درگیر جنگ هم موفق بوده است.
«كتاب فرهنگ» را دو شنبه ها به تهیه كنندگی « یلدا احتشامی» با همراهی گویندگی و نویسندگی ‌«راضیه گردكاهد»و هماهنگی « مژگان پارساحسینی» و گزارشگری « حمیرا فراتی»روی موج اف ام ردیف106 مگاهرتز ساعت 18:00 بشنوید .

دسترسی سریع
كتاب فرهنگ