در مسیر توسعه دوشنبه هر هفته از ساعت 10:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو فرهنگ

در مسير توسعه

بررسی علل و عوامل افزایش مهاجرت به خارج از كشور در «نقد امروز» رادیو فرهنگ

كارشناسان در برنامه «نقد امروز» رادیو فرهنگ چهارشنبه اول دی ماه به بررسی علل و عوامل افزایش مهاجرت به خارج از كشور می پردازند.

1400/10/01
|
09:40

در برنامه «نقد امروز»رادیو فرهنگ، با حضور كارشناسان، علل و عوامل افزایش مهاجرت به خارج از كشور بررسی می شود.
امروزه به دلایل مختلفی افراد زیادی تصمیم به مهاجرت می گیرند. این دلایل شامل بیماری، ناامنی، مشكلات اقتصادی، قحطی، وجود جنگ و عوامل دیگری است كه به خاطر آن تصمیم به چنین عملی می گیرند. یكی از كشورهایی كه مردمانش به فكر مهاجرت هستند، ایران است.
هركسی به دلایل و انگیزه های خاص خودش قصد مهاجرت دارد. اما علت اصلی مهاجرت آن ها چیست؟ این پرسشی است كه در برنامه « نقد امروز» با حضور اردشیر گراوند؛ كارشناس مسائل اجتماعی ، یاسر هشترخانی؛ كارشناس مسائل سیاسی و حقوق دان و همچنین علی بابایی كارنامی؛ نایب‌رئیس كمیسیون اجتماعی مجلس مورد بحث و بررسی قرار می گیرد .
در بررسی وضعیت مهاجرت­‌های بین‌المللی در ایران در مقایسه با وضعیت جهانی این پدیده به تفكیك حوزه­‌های مختلف كاری-اقتصادی، دانشجویی و تحصیلی و مهاجرت­‌های اجباری و پناه‌جویی مورد توجه قرار می گیرد كه در این برنامه به آن اشاره می شود
برنامه «نقد امروز» كاری از گروه فرهنگ و جامعه شبكه رادیویی فرهنگ كه ساعت 10:30 روی موج اف ام ردیف 106 مگاهرتز از رادیو فرهنگ پخش می شود.

دسترسی سریع
در مسیر توسعه