در مسیر توسعه دوشنبه هر هفته از ساعت 10:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو فرهنگ

در مسير توسعه

نگاهی به آخرین وضعیت بخش كشاورزی كشور در «مسیر توسعه» رادیو فرهنگ

معاون باغبانی وزارت جهاد كشاورزی، سرپرست معاونت توسعه و مدیریت منابع وزارت جهاد كشاورزی، به همراه اعضای فراكسیون توسعه متوازن مجلس در برنامه "در مسیر توسعه" به بررسی آخرین وضعیت توسعه متوازن در بخش كشاورزی كشور می پردازند.

1400/09/15
|
08:50

برنامه این هفته« در مسیر توسعه» كه امروز دوشنبه 15 آذر ماه با حضور كارشناسی دكتر محمد خدابخشی؛ نماینده ی الیگودرز، نایب رییس اول كمیسیون برنامه و بودجه و رییس فراكسیون توسعه ی متوازن كشور و دكتر محمدمهدی برومندی؛ معاون باغبانی وزارت جهاد كشاورزی و همچنین در ارتباط تلفنی با دكتر علی اكبر متكان؛ سرپرست معاونت توسعه و مدیریت منابع وزارت جهاد كشاورزی و دكتر غلامرضا نوری قزلچه؛ نماینده مردم آذربایجان شرقی (بستان آباد) و عضو كمیسیون كشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی، از رادیو فرهنگ پخش می شود به بررسی آخرین وضعیت توسعه متوازن بخش كشاورزی در كشور اختصاص دارد.

عموما سطح توسعه یافتگی بخش كشاورزی یك كشور در مناطق مختلف آن یكسان نیست و در واقع در این زمینه یك عدم تجانس و ناهمگنی به چشم می خورد و این امر ضرورت مطالعه روند توسعه یافتگی را در میان استانهای یك كشور اجتناب ناپذیر می سازد.

برای تحقیق اهداف رشد و توسعه كشور باید بستر توسعه ملی را طراحی و ایجاد كرد و با تاكید بر توسعه روستایی جایگاه بخش كشاورزی را در بستر مذكور مشخص نمود.
بخش كشاورزی توانایی رساندن كشور به اهداف چشم‌انداز بیست ساله را دارا است. این بخش با داشتن زیر بخش‌های چهارگانه زراعت، دامپروری، شیلات و جنگلداری یكی از مهمترین بخش‌های اقتصاد كشور است كه در توسعه متوازن استان ها نیز. مورد توجه است و با توجه به اهمیت اقتصادی، اجتماعی و امنیتی فراوانی كه دارد؛ باید مورد توجه قرار ‌گیرد. كشاورزی در كشور ایران با داشتن ویژگی‌های بسیار از جمله چهار فصل بودن، توانایی زیادی برای تبدیل شدن به موتور محركه اقتصاد در چارچوب اقتصاد مقاومتی می تواند نقش مهمی در توسعه متوازن ایفا كند كه در این برنامه به آنها اشاره می شود.
« در مسیر توسعه » دوشنبه ها بصورت زنده از ساعت 10:30 به مدت 60 دقیقه روی موج اف ام ردیف 106مگاهرتزو ای ام‌ردیف 585 مگاهرتز پخش رادیویی دارد و از پایگاه اطلاع رسانی رادیو فرهنگ به نشانیwww.radiofarhang.ir و در شبكه های ماهواره ای سپهر و آرا هم پخش تصویری دارد.

دسترسی سریع
در مسیر توسعه