در مسیر پیشرفت دوشنبه هر هفته از ساعت 10:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو فرهنگ

در مسير توسعه

فقدان نظام یكپارچه سرزمینی،مانع توسعه در كشور است

به عقیده علیرضا ورناصری نماینده مردم مسجدسلیمان، اندیكا، لالی و هفتكل در مجلس فقدان یك نظام یكپارچه سرزمینی، در كنار یك نظام بخشی، مانع توسعه متوازن در كشور است .

1401/03/31
|
08:26

علیرضا ورناصری، نماینده مسجدسلیمان در مجلس شورای اسلامی، در برنامه «در مسیر توسعه» با موضوع «آمار و برنامه ریزی در توسعه متوان» با اشاره به سابقه طولانی آمار و اطلاعات در حكمرانی كشور گفت: برای رفع توسعه نامتوازن كشور، باید به نظام آماری توجه كنیم و مقدمه آن هم، میدان دادن به دست اندركاران نظام آماری است.

وی با اشاره به ارتباط تنگاتنگ آمار و توسعه گفت: هرچه آمار ما علمی تر باشد، توسعه ای كه در كشور اتفاق می‌افتد واقعی تر خواهد بود.
ورناصری با اشاره به تدوین برنامه هفتم توسعه كشور گفت: در بحث تحقق 6 برنامه توسعه ای گذشته، متاسفانه در خوشبینانه‌ترین حالت، براورد میزان تحقق پیشرفت این برنامه های ششگانه، 15 تا 20 درصد است و باید دلایل این درصد پایین بررسی شود.
وی با تاكید بر نقش آمار در بحث آمایش سرزمین گفت: برای دستیابی به آمایش دقیق باید اطلاعات و آمار دقیق و درستی در اختیار داشته باشیم.
این نماینده مجلس افزود: حدود 4دهه است به دنبال آنیم كه بر اساس آمایش منطقه‌ای، توسعه را پیگیری كنیم اما فقدان یك نظام یكپارچه سرزمینی، در كنار یك نظام بخشی، مانع بوده كه باید رفع شود

دسترسی سریع
در مسیر توسعه