سرزمین من هر روز به جز جمعه ها از ساعت 12:40 تا 14:00 به مدت 1 ساعت و 20 دقیقه

رادیو فرهنگ

سرزمين من

نگاهی به نقش حضرت خدیجه (س) در گسترش اسلام در مجله رادیویی «سرزمین من»

برنامه «سرزمین من» سه شنبه 23 فروردین ماه در بخشی كارشناسی به مناسبت سالروز وفات حضرت خدیجه (س )به نقش ایشان در گسترش اسلام می پردازد.

1401/01/23
|
09:49

در مجله رادیویی "سرزمین من" امروز در بخش تاریخ نگاران یكی از تاریخ نگاران ایرانی معرفی می شود و در ادامه به پویش به عشق علی (ع)اشاره خواهد شد.
پویش مردمی «به عشق علی» با هدف توزیع بسته‌های معیشتی و غذای گرم و جذب حامی برای كودكان یتیم و محسنین همزمان با ماه مبارك رمضان با همكاری مشترك كمیته امداد امام خمینی(ره) و صدا و سیما با تأسی از ابوالایتام امام علی(ع) برنامه‌ریزی شده است
همچنین در گفتگو با یك كارشناسی مذهبی نقش حضرت خدیجه در گسترش نهضت اسلامی بررسی می شود
در این بخش درباره زوایای ناشنیده‌ای از زندگی و سیره خدیجه كبری (س) و نقش ایشان در سازمان‌دهی امور اقتصادی مسلمانان و نقش مدیریت اقتصادی حضرت خدیجه (س) در كمك به گسترش و توانمندشدن نهضت اسلامی مطالبی بیان می شود
در بخش كهن دیار نیز همراه با فرزان احمدنژاد درباره معماری چهار طاقی ها صحبت می شود
امروز در سرزمین من به روایت رضا مختاری اصفهانی ، گفتگوی روز به سلجوقیان روم اختصاص دارد و در بخش ایران به روایت سیاحان یك سیاح توسط دكتر ریاحی معرفی می شود.
برنامه سرزمین من كاری از گروه تاریخ و اندیشه رادیو فرهنگ است كه به تهیه كنندگی حاج حیدری ساعت 13:00 روی موج اف ام ردیف106 مگاهرتز پخش می‌شود.

دسترسی سریع
سرزمین من