انسیه شاه حسینی: «شهید رئیسی» مقیاس و ترازو شد

شاه حسینی درگفتگو با برنامه «آقای رئیس‌جمهور» با موضوع «انتظارات اهالی سینما از رئیس جمهور منتخب» با اشاره به انتخابات زودهنگام «ریاست جمهوری» گفت: مردم با بدرقه باشكوه «شهید رئیسی» نشان دادند كه الگویشان را پیدا كرده‌اند

1403/03/22
|
12:06

این كارگردان سینما افزود: البته رئیس جمهور منتخب آینده، كارش سخت شد؛ یعنی هرچه ایشان در راستای آقای رئیسی گام بردارد كارش راحت‌تر، و اگر با این مسیر فاصله داشته باشد، كارش سخت می‌شود.
شاه حسینی گفت: رویایی كه رئیس جمهور در سر دارد مسیر و عملكرد او را تعیین می‌كند و قطعاً اگر رئیس جمهور آینده، رویاهای علی وار، رئیسی وار، حاج قاسمی و شبیه همه شهدا داشته باشد، مملكت به سوی خوشی و سعادت می‌رود.
وی شهید رئیسی را «بزرگترین هنرمند» دانست و گفت: شهید رئیسی معتقدبود هر حركت اجتماعی در جهت رفع اندوه و مشكلات مردم، یك حركت هنری است؛ چراكه از وظایف مهم هنر این است كه شادی بیاورد. و خودش نیز در راه خدمت به مردم و رفع مشكلات مردم، از جان مایه گذاشت.
شاه حسینی ایمان، اخلاص، مردمداری، و روحیه جهادی را از ویژگی‌های شهید رئیسی برشمرد و گفت: ایشان به بچه‌های جنگ بسیار عشق و توجه داشت و همواره خود را وامدار شهدای دفاع مقدس می‌دانست.
وی با تاكیدبر اینكه در سینمای ما فیلم‌های «جنگی» ساخته شده‌، اما فیلم «دفاع مقدسی» به معنی حقیقی ساخته نشده‌است، گفت: این نشان می دهد كه ما، باید بیش از این‌ها تلاش كنیم؛ چراكه سینما، هنری گران است، و تا وقتی مدیران فرهنگی احساس مسئولیت نكنند، و در این راه، گام برندارند و هزینه نكنند، نمی‌توانیم فیلم‌هایی در شأن شهدا و مردم بسازیم.

دسترسی سریع