معرفی كتاب «برادر من تویی» در برنامه «این حسین كیست»

كتاب داستان «برادر من تویی» نوشته «داوود امیریان» از انتشارات« كتابستان معرفت» در برنامه «این حسین كیست» معرفی شد.

1401/05/19
|
18:27

كتاب «برادر من تویی» زندگینامه داستانی حضرت عباس(ع) است كه با قلمی روان و نثری دلچسب می‌كوشد تا زوایای گوناگونی از زندگی و زمانه این مرد بزرگ را از دوران كودكی تا شهادت روایت كند. از لحظاتی كه هم‌پای امیرالمؤمنین(ع) كوچه‌های كوفه را برای كمك به یتیمان و نیازمندان می‌پیمود تا زمانی كه در ركاب حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) درس عشق و معرفت را به عالم می‌آموخت.
«داوود امیریان»، نویسنده كتاب، در گفتگو با برنامه «این حسین كیست» با اشاره به سختی های نوشتن درباره معصومین(ع) گفت: نبود مدارك تاریخی و اسناد مدون درخصوص حضرت عباس از مشكلات نوشتن درباره ایشان است؛ چراكه ایشان درمیان چند معصوم پرورش یافته است و نزدیك شدن به حریم این بزرگان ساده نیست.
وی همچنین «وفاداری به تاریخ» را از ویژگیهای كتابش عنوان كرد و گفت: در نگارش این كتاب همواره كوشیده ام با تحقیق و بسیار وفادارانه به تاریخ بنویسم و از «روضه» و «اشك آوریِ»صرف و شعارنویسی بپرهیزم، و نیز كوشیده ام به معرفی ابعاد مختلف شخصیت حضرت عباس(ع) بپردازم كه غالبا دركنار بعد شجاعت و جنگاوری ایشان مغفول مانده؛ از جمله فضل و دانش و تلاش ایشان در راه آموزش قرآن و تعالیم دینی به جوانان.
وی همچنین با انتقاد از «شخصیت پردازیهای» حوزه معصومین(ع) در آثار هنری گفت: این شاید بدلیل برخی از تنگ نظری ها یا خطوط قرمز سختگیرانه و گاه سلیقه ای باشد كه كه اجازه نزدیك شدن به بزرگان دین را، در آثار هنری نمیدهد.

دسترسی سریع