صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

آیین اختتامیه ی همایش « آبرنگ ایران» با همکاری انجمن آبرنگ ایران و فرهنگسرای اندیشه روز گذشته با حضور استادان و پیشکسوتان آبرنگ ، هنرمندان معاصر آبرنگ ایران و شرکت کنندگان در این همایش در فرهنگسرای اندیشه برگزار شد .

آیین اختتامیه ی همایش « آبرنگ ایران» با همکاری انجمن آبرنگ ایران و فرهنگسرای اندیشه روز گذشته با حضور استادان و پیشکسوتان آبرنگ ، هنرمندان معاصر آبرنگ ایران و شرکت کنندگان در این همایش در فرهنگسرای اندیشه برگزار شد .
نادر مهذب نیا دبیر همایش آبرنگ ایران در گفتگوی اختصاصی با سایت رادیو فرهنگ درباره ی جزییات این همایش گفت : از چند ماه گذشته همایش « آبرنگ ایران» کلیک خورد و فراخوانی نسبت به جذب آثار آبرنگ هنرمندان جوان ، هنرمندان پیشکسوت و اساتید منتشر شد و خوشبختانه بیش از 300 اثر از سراسر ایران از طریق ایمیل دریافت شد . وی درباره ی پذیرش آثار در مراحل اولیه اظهار داشت : در داوری اولیه تعداد230 اثر پذیرفته و با پیگیری هایی که توسط فرهنگسرای اندیشه انجام شد نسبت به جذب آثار اقدام کردیم .
مهذب نیا در ادامه خاطر نشان کرد : ما بیش از 200 اثر را از سراسر ایران پذیرفتیم و آثار در سه طبقه ی متوالی نگارخانه ی فرهنگسرا و در قابهای یک شکل به معرض نمایش گذاشته شد اما تفاوت سبکها و نگاه متفاوت هنرمندان به عناصر هر اثر ، به زیبایی به تصویر کشیده شده است . هم چنین در این همایش از استادان برجسته و صاحب سبک در شهرهای مختلف ایران دعوت به عمل آمد و این اساتید به صورت رایگان داشته ها و اندوخته های خود را در معرض نمایش عموم قرار دادند .
دبیر همایش « آبرنگ ایران» گفت :هم چنین در این همایش 10 کارگاه و یک سخنرانی پیرامون مینی مال در آبرنگ برگزار شد .وی درباره ی مراسم اختتامیه اظهار داشت : روز گذشته در مراسم اختتامیه به پاس تلاش پیشکسوتان آبرنگ ایران 10 تندیس برنزی به استادان آبرنگ که بیش از 40 سال برای آبرنگ ایران تلاش کردند اهداء شد .
مهذب نیا درباره ی چگونگی داوری ها گفت : برای بهره بردن از داوری های بین الملل ، تمام آثار ارسال شده به دبیرخانه ، به انجمن بین المللی آبرنگ ارسال شد که نتایج این داوری ها روز گذشته به دست ما رسید و از بین کل آثار 30 اثر را مشخص و به افراد برگزیده ،جوایز ویژه و گواهی نامه اهداء شد .
نادر مهذب نیا دبیر همایش «آبرنگ ایران» در پایان با اشاره به موضوع جشنواره اظهار داشت : موضوع جشنواره آزاد بود ولی در تمام آثار از تکنیک آبرنگ استفاده شد.

مرتبط با این خبر

  • رهبر انقلاب با تبریک سال نو: شعار امسال «حمایت از کالای ایرانی» است

  • « تقویم جلالی ، دقیق ترین گاهشمار جهان »

  • « خم زلف تو دام کفر و دین است /ز کارستان تو یک شمه این است »

  • نمایش چهره‌ای متفاوت از کاخ عالی‌قاپو پس از 100 سال

  • نامه ای به خدا

  • «سفره هفت سین و فلسفه آن»

  • « یک تکه از دیوار برلین »

  • احیا نمادهای نوروزی نیازمند عزم ملی

  • سرود فروردین؛ ویژه برنامه تحویل سال نو در رادیو فرهنگ

  • ساز نوروز در رادیو فرهنگ کوک شد