صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

سومین دوره جشنواره ی شعر نیاوران هجدهم شهریور ماه وهمزمان با عید سعید غدیر خم در فرهنگسرای نیاوران برگزار خواهد شد.

سومین دوره جشنواره ی شعر نیاوران هجدهم شهریور ماه وهمزمان با عید سعید غدیر خم در فرهنگسرای نیاوران برگزار خواهد شد . آقای محمد سلمانی دبیر این جشنواره در گفتگوی اختصاصی با سایت شبکه فرهنگ درباره ی چگونگی شکل گیری این جشنواره گفت: این جشنواره در پی برگزاری جلسات سه شنبه های نیاوران شکل گرفت . در جلسات سه شنبه های نیاوران شاعران به نقد شعر پرداخته و اشعار جدید خود را بازخوانی می کردند . با توجه به اینکه در این محفل شعراغلب شاعران اهل تهران شرکت می کردند لذا برای اینکه فرصتی فراهم شود تا شاعران از سایر استانها و شهرستانها هم در این محفل شرکت کنند تصمیم بر آن شد که جشنواره ی با عنوان « جشنواره شعر نیاوران » برگزار شود و امسال این مراسم در 18 شهریور ماه برگزار خواهد شد .
در ادامه ی این گفتگو آقای صباغ ، مدیر ادبی فرهنگسرای نیاوران و مدیر دبیر خانه سومین جشنواره ی شعر نیاوران در گفتگوی اختصاصی با سایت شبکه ی فرهنگ درباره ی بخش های مختلف این جشنواره گفت : این دوره از جشنواره مطابق سالهای گذشته و در دو بخش آزاد و ویژه برگزار خواهد شد . وی در ادامه خاطر نشان کرد : دو سومین جشنواره ی شعر نیاوران در کنار بخش آزاد ، بخش ویژه به علت مشکلات زیست محیطی و هم چنین اتفاقات منطقه ، با دو موضوع محیط زیست
( مهربانی با طبیعیت ) و صلح ( جهان عاری از خشونت) برگزار خواهد شد .
آقای صباغ درباره ی زمان برگزاری این جشنواره گفت : هر سال این جشنواره را در پاییز برگزار می کردیم اما برای اینکه مهمانان از استانهای مختلف بتوانند به راحتی در مراسم اختتامیه شرکت کنند تصمیم گرفتیم تا امسال این مراسم را در شهریور ماه برگزار کنیم .
دبیر ادبی فرهنگسرای نیاوران درباره ی آثار دریافت شده اظهار داشت : آخرین مهلت ارسال آثار 23 تیر تعیین شده و خوشبختانه تا این لحظه با استقبال خوبی مواجه بودیم و 550 نفر آثار خود را به دبیر خانه ی جشنواره ارسال کردند که پیش بینی میکنیم تا روز پایانی تعداد شرکت کننگان از مرز 700 نفر عبور کند .
ایشان درپایان درباره ی شرایط شرکت در جشنواره گفتند : هر شرکت کننده می تواند حداقل سه اثر و حداکثر 5 اثرا را به جشنواره ارسال کند .

مرتبط با این خبر

  • گفتگوی وحید رستگاری با محسن رشیدخان را بشنوید

  • بررسی شاعری در هجوم منتقدان به قلم شفیعی کدکنی

  • گرامیداشت دهه کرامت در رادیو فرهنگ

  • بازدید ارزیابان جهانی صنایع دستی از مهد گلیم بافی ایران

  • «دوشیزه»

  • قاچاق کتاب موضوع گفتگوی «سکوت کتاب » با مدیر نشر تیسا

  • سخنرانی میر جلال الدین کزازی درباره سعدی و ویکتور هوگو

  • محسن رشیدخان میهمان برنامه نیستان می شود

  • فرهنگ کار ویژه ی هنر قالی بافان در خراسان جنوبی

  • کهربا دارند چون پیدا کنند کاه هستی تو را شیدا کنند