صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

در این جشنواره این بستر فراهم شده تا انجمنهای علمی جهان دارویی کشور در این جشنواره شرکت کرده و هر استان و شهر، گیاهان دارویی مربوط به منطقه ی خود را معرفی کنند .

دومین همایش و جشنواره ی ملی طبیعت گردی ، طب سنتی و گیاهان دارویی در تیرماه در باغ شهر تاریخی نطنز برگزار خواهد شد . دکتر محمود رضا فقیهی دبیر این همایش در گفتگوی اختصاصی با سایت رادیو فرهنگ درباره ی اهداف و جزییات این جشنواره گفت :
این جشنواره با هدف معرفی مزیتهای نسبی این منطقه ( حوزه ی آبریز کرکس) و ظرفیتهای مختلف در سطح کشور ، در حوزه ی طبیعت گردی و توسعه ی کشت گیاهان دارویی برگزار خواهد شد .
وی درباره ی بخش های مختلف این جشنواره گفت : در این جشنواره برنامه هایی چون آموزش، ویژه ی عموم ، در حوزه ی آموزش و اولویت کشت گیاهان دارویی در این منطقه برگزار می شود . همچنین برنامه هایی نظیر آموزش اصول حفظ سلامت از نظر طب ایرانی ، آموزش تخصصی برای متخصصان ، کارشناسان و دستیاران طب سنتی و گیاهان دارویی ، مباحثی درباره ی معرفی ظرفیتهای استان و کشور توسط شرکتهای مختلف ، از دیگر بخش های این جشنواره است که در نمایشگاهی در یک قلعه ی باستانی 400 ساله برگزار خواهد شد .
دکتر فقیهی درباره ی معرفی گیاهان دارویی در این جشنواره اظهار داشت : این بستر فراهم شده تا انجمنهای علمی جهان دارویی کشور در این جشنواره شرکت کرده و هر استان و شهر، گیاهان دارویی مربوط به منطقه ی خود را معرفی کنند .
دبیر دومین همایش و جشنواره ملی طبیعت گردی ، طب سنتی و گیاهان دارویی در ادامه خاطر نشان کرد :تمایل به درمان های طبیعی در سراسر دنیا رو به افزایش است و سازمان بهداشت جهانی دولتها را موظف کرده که از طب سنتی استفاده کند . در کشو ما هم گرایش به درمانهای طبیعی از گذشته روز افزون بوده و تعارضی با درمان های دیگر ندارد و پیشینه ی کهنی در این زمینه داریم و یازده هزار جلد کتاب معتبر طب سنتی در طول تاریخ در ایران تدوین شده است . لذا می توان گفت ایران یکی از قویترین کشورها در طب سنتی است و برای معرفی به دنیا تمام تلاش را انجام می دهیم .
وی در پایان درباره ی زمان برگزاری این جشنواره گفت : این جشنواره از 6 تیرماه افتتاح شده و تا 9 تیرماه ادامه خواهد داشت و از تمام علاقمندان دعوت میکنم که از شهرستان و باغ تاریخی نطنز که بیش از 7500 سال قدمت دارد بازدید کرده و در این جشنواره شرکت کنند .

مرتبط با این خبر

  • "شاعران فلسطینی پیامبران شعر جهان اند"

  • دومین جشنواره بین المللی حقوق بشر آمریکایی!

  • داستان کوتاه « کوه سنگی »

  • رژیم غاصب صهیونیستی چگونه شکل گرفت ؟

  • موضع گیری های امام خمینی (ره) درباره رژیم صهیونیستی

  • نقش شاعران فلسطینی بر مبارزات مردم فلسطین

  • گفتگو با فرزند دکتر محمد معین در برنامه نام آوران ایران زمین

  • روزی برای رهایی؛ همزمان با راهپیمایی روز جهانی قدس

  • شرق بهشت و داستانهای زندگی ما.

  • «رژیم صهیونیستی چگونه شکل گرفت ؟»