صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

ششمین جشنواره بین المللی فیلم و هنرهای تجسمی سبز ایران از تاریخ 31 تیر ماه تا 6 مهرداد ماه در تهران و مراکز استانها برگزار می شود .سال گذشته مهم ترین جوایز جشنواره در بخش های مختلف به فیلم های ایرانی تعلق گرفت.

ششمین جشنواره بین المللی فیلم و هنرهای تجسمی سبز ایران از تاریخ 31 تیر ماه تا 6 مرداد ماه در تهران و مراکز استانها برگزار می شود . آقای فرهاد توحیدی در گفتگو ی اختصاصی با سایت رادیو فرهنگ درباره ی جز ییات و اهداف بر گزاری این جشنواره گفت : این جشنواره سال گذشته در 70 مرکز نمایش فیلم برگزار شد که در این 70 سالن حدود 20 هزار نفر از مردم به تماشای فیلم های شرکت کننده در پنجمین جشنواره ی بین المللی فیلم و هنرهای تجسمی سبز نشستند .
وی در ادامه اظهار داشت : قصد داریم امسال 100 پرده ی نمایش در تهران و شهرستانها داشته باشیم . دبیر این جشنواره درباره ی بخش هنرهای تجسمی گفت : نمایشگاه هنرهای تجسمی به صورت اختصاصی در تهران و در گالری فرهنگستان هنر و مرکز شبا برگزار خواهد شد اما سایر رویدادها در سراسر کشور برگزار می شود .
فرهاد توحیدی گفت امروز ( این جشنواره)بسیار مورد توجه افکار عمومی است و جامعه نسبت به مسایل زیست محیطی بسیار حساس است ، اما برای پیشگیری از آسیب رساندن به محیط زیست و نگهداری و حفاظت از عرصه های طبیعی نیاز به آموزش و رشد داریم و جشنواره ی بین المللی فیلم و هنرهای تجسمی سبز فرصت مناسبی است تا با زبان هنر به تبیین این مساله بپردازیم که مخاطب اصلی آن مردم هستند و از این طریق مساله ی محیط زیست را تبدیل به امری وجدانی کنیم .
دبیر ششمین جشنواره ی بین المللی فیلم و هنرهای تجسمی سبز درباره ی بخش های مختلف این جشنواره گفت : فیلم کوتاه ، فیلم مستند کوتاه ، فیلم مستند بلند، فیلم داستانی کوتاه ، فیلم داستانی بلند ، انیمیشن (پویانمایی) و مسابقه ی فیلم های تجربی بخش های این جشنواره هستند . وی در ادامه خاطر نشان کرد : امسال بخش ملی با بخش بین الملل ادغام شده به این دلیل که سطح کیفی آثار بخش ملی بسیار بالاست و سال گذشته مهم ترین جوایز جشنواره در بخش های مختلف و حتی در بخش بین الملل که داوران بین الملل حضور داشتند به فیلم های ایرانی تعلق گرفت .
فرهاد توحیدی درباره ی کشورهای شرکت کننده در دوره ی قبل گفت : سال گذشته از 48 کشور دنیا 1600 فیلم دریافت کردیم و از میان فیلم های رسیده به بخش بین الملل در دوره ی قبل از 15 کشور فیلم های منتخب انتخاب و به نمایش گذاشته شد . اما امسال هنوز در حال دریافت آثار هستیم . هراتی با اشاره به مهلت ارسال آثار تا 31 اردیبهشت خاطر نشان کرد : قصد داریم مهلت ارسال آثار را تا نیمه ی خرداد تمدید کنیم .
دبیر ششمین جشنواره بین المللی فیلم و هنرهای تجسمی سبز درباره ی شعار این دوره گفت : سال گذشته شعار جشنواره بحران آب بود و امسال جشنواره را با شعار « اقتصاد سبز» برگزار میکنیم و بر دو مساله ی گردشگری پایدار و انرژی های پاک تاکید داریم و فیلم هایی که علاوه بر کیفیت مناسب به این موضوعات ( اقتصاد سبز ، گردشگری پایدار و انرژیهای پاک ) می پردازند در اولویت انتخاب هستند .

مرتبط با این خبر

  • چگونگی قرار دادهای اجاره های مسکونی و تجاری

  • تحلیل و بررسی هزینه‌های صرف شده در جشنواره تئاتر فجر

  • وقتی مهتاب گم شد

  • *نقالی در دوره‌ی قاجار در ایران*

  • شب قدر به بلندای آسمان

  • ماه شب های کوفه؛ ویژه ایام شهادت امام علی (ع)

  • آثار مکتوب فرهاد ارژنگی نوازنده تار به روایت خنیاگران

  • نحوه کنترل والدین بر استفاده کودکان از تلفن های هوشمند

  • نت هفتم: بررسی موسیقی فیلم «تنگه ابوقریب»

  • نقالی در دوره‌ی قاجار در ایران