صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

خسروی در ویژه برنامه برداشت 38، رادیو فرهنگ گفت: فیلم مادر برفی با یک پایان قطی تمام می شود که نه خیلی امیدارکننده و نه خیلی تلخ است و زندگی در پایان فیلم جریان دارد.

مرجان خسروی، کارگردان فیلم کوتاه مادر برفی، در خصوص داستان این فیلم گفت: فیلم مادر برفی داستان یک نوجوانی است که هنوز به بلوغ فکری نرسیده و ازدواج کرده است، در یک روستای صعب العبور برای نجات جان همسر بارداش تلاش می کند، اما هیچ یک از افراد روستا به دلیل قسمی که خورده اند حاضر به کمک به این شخص نیستند.
وی افزود: داستان مادر برفی قرار بود که به صورت مستند کار شود، اما به دلیل اینکه دغدغه اصلی بنده سینمای داستانی است و درصدد این هستم که این مسیر را به صورت حرفه ای دنبال کنم لذا تصمیم گرفتم با داستان مادر برفی این راه را آغاز کنم.
خسروی توضیح داد: در واقع داستان مادر برفی برگرفته از یک داستان واقعی با کمی تغییر بوده است و خوشحالم که این اثر در فیلم کوتاه تهران و سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر با اقبال خوبی روبرو شده است.
این کارگردان بیان کرد: با توجه به قانون جشنواره فجر که فیلم های کوتاه باید زیر 15 دقیقه باشد و جایزه بگیرها و کاندیده شده های جشن خانه سینما و فیلم کوتاه تهران می توانند در جشنواره حضور داشته باشند، فیلم بنده نیز در جشنواره فیلم کوتاه کاندید شد و در جشنواره فیلم فجر حضور دارد.
وی در پاسخ به این سوال که فکر می کنید این فیلم فرصت دارد که در اکران هنر و تجربه هم به نمایش دربیاید، گفت: آرزوی هر فیلسازی این است که مخاطبان بیشتری فیلمش را ببینند طبیعتا بنده هم علاقمند هستم که این اتفاق برای فیلم من رخ بدهد.
خسروی در خصوص اینکه دغدغه شما در فیلم های قبلی مربوط به قومیت خودتان بوده آیا در این فیلم هم این موضوع صدق می کند؟ یادآور شد که بنده بختیاری هستم و همه دغدغه من به قومیتم معطوف می شود ونمی توانم تصور کنم که روزی در این خصوص فیلمسازی نکنم اگرچه شاید این یک ضعف باشد، اما می خواهم ضعف ها و زیبایی های قومم را هر چند اندک در این فیلم و فیلم های بعدی به مخاطبان نشان بدهم.
خسروی تصریح کرد: فیلم مادر برفی با یک پایان قطی تمام می شود که نه خیلی امیدارکننده و نه خیلی تلخ است و زندگی در پایان فیلم جریان دارد.
این کارگردان گفت: همیشه علاقمند بودم که یک فیلم خیلی خوب در خصوص کوچ عشایر بختاری بسازم، لذا در حال تدوین مستندی به نام "کوچ زنانه" با رویکردی شبیه به "مادر برفی" هستم.

مرتبط با این خبر

  • انتخابات به هفت کوچه رسید

  • اخبار جشنواره هنرهای تجسمی فجر را از رادیو فرهنگ دنبال کنید

  • «آیا من وکیلم» و «به وقت مردم» به آنتن رادیو فرهنگ رسید

  • اخبار جشنواره هنرهای تجسمی فجر را از رادیو فرهنگ دنبال کنید

  • «من وکیلم» و «به وقت مردم»به آنتن رادیو فرهنگ رسید

  • معرفی مخاطره آمیزترین ورزش های ایران در ده ترین رادیو فرهنگ

  • تصنیف «مشتاق و پریشان» با صدای استاد غلامحسین بنان را در گام های گم شده بشنوید

  • هارمونیزه کردن موسیقی ایرانی اساسا نادرست است

  • تصنیف «مشتاق و پریشان» با صدای استاد غلامحسین بنان را در گام های گمشده بشنوید

  • رادیو فرهنگ در روز انتخابات «به وقت مردم» کوک شد