صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

سومین جشنواره فرهنگ ملل در مشهد با شعار "نوید و صلح و دوستی " ملتها را با یکدیگر پیوند می دهد و........

دکتر علی غنایی رییس اداره ی دانشجویان بین المللی دانشگاه فردوسی مشهد و دبیر سومین جشنواره ی فرهنگ ملل در گفتگوی اختصاصی با سایت شبکه فرهنگ درباره ی جزییات برگزاری این جشنواره گفت :سومین جشنواره ی فرهنگ ملل در راستای موضوع رویداد مشهد 2017 در تاریح 28،29 و 30 فروردین 96 در دانشگاه فردوسی مشهد برگزارخواهد شد. وی درباره ی اهداف این جشنواره خاطر نشان کرد:عرضه و نمایش مضامین و مفاهیم مشترک در فرهنگها و ملل مختلف به ویژه 21 ملیتی که عضو خانواده ی دانشگاه فردوسی مشهد هستند از اهداف اصلی این جشنواره ی فرهنگی می باشد تا دانشجویان ایرانی و خارجی با این مفاهیم آشنا شوند زیرا این امر باعث توسعه ی همدلی و همراهی بین ملتها خواهد شد .
دکتر علی غنایی درباره ی وجه تمایز این رویداد فرهنگی گفت : جشنواره ی فرهنگ ملل تنها متعلق به دانشگاه فردوسی مشهد نیست بلکه متعلق به شهر مشهد و پتانسیلهای موجود در این شهر بزرگ است ، لذا در این جشنواره قصد داریم علاوه بر 21 ملیتی که در دانشگاه فردوسی مشهد مشغول به تحصیل هستند به دانشجویانی که از ملیتهای مختلف در تمام دانشگاههای مشهد حضور دارند تکیه کنیم و
جنبه های مختلف فرهنگی 40 ملیت را در این جشنواره ی فرهنگی ارائه دهیم .
دبیر سومین جشنواره ی فرهنگ ملل درباره ی مهم تریم وجه تمایز این جشنواره ی فرهنگی با سایر رویدادهای فرهنگی ، ضمن تاکید بر معرفی پتانسیلهای خراسان بزرگ خاطر نشان کرد : سعی و تلاش ما این است که در این رویداد فرهنگی پتانسلیهای کشورهای افغانستان و عراق را هم بیش از پیش معرفی کنیم زیرا دانشجویان بسیاری از این کشورها درخراسان مشغول تحصیل هستند .
وی هم چنین ورود به مسایل پژوهشی را از دیگر تمایزهای این جشنواره عنوان کرد .
دکتر غنایی با اشاره به شعار جشنواره گفت :با دعوت و حضور مردم در سومین جشنواره ی فرهنگ ملل، شعار اصلی این جشنواره که " نوید وصلح و دوستی " است محقق خواهد شد .
دکتر غنایی برگزاری جشنواره غذا ، برگزاری بخش های ادبی ، پژ<هشی ، قرانی و معرفی برگزیدگان علمی را از دیگگر بخش های این رویداد فرهنگی برشمرد .
دکتر علی غنایی ریس اداره ی دانشجویان بین المللی دانشگاه فردوسی مشهد از عزم هیئت ریسه دانشگاه به ویژه ریاست محترم دانشگاه فردوسی مشهد ، جناب آقای دکتر کافی برای تلاشها و همکاری های بسیار در برگزار سومین جشنواره ی فرهنگی ملل تشکر و قدردانی کرد .

مرتبط با این خبر

  • مولانا جلال الدین، خورشید عرفان ایران (قسمت هفتم)

  • علی علیه السلام مرد عدالت

  • «پرتره»

  • "آئینه بلاغت" و" قدر عشق" در رادیو فرهنگ

  • ویژه برنامه قدر عشق ؛ چقدر علی و قدر علی را میشناسیم؟

  • آینه بلاغت ؛ بلاغت کلام امیر مومنان علی (ع)

  • ویژه برنامه شب های قدر از رادیو فرهنگ

  • چگونگی قرار دادهای اجاره های مسکونی و تجاری

  • تحلیل و بررسی هزینه‌های صرف شده در جشنواره تئاتر فجر

  • وقتی مهتاب گم شد