صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

برنامه فرزانگان فرهنگ در آیین گرامیداشت استاد هوشنگ ابتهاج (ه.ا.سایه) سه شنبه 18 تیر ماه ساعت 17:30 به روی آنتن می‌رود.

هوشنگ ابتهاج با شعر و موسیقی قرن اخیر گره خورده است از همین رو بناست به مدت سه ماه میهمان برنامه قدیمی «فرزانگان فرهنگ» در رادیو فرهنگ باشد تا دوستان و خانواده و شاگردان و اهل تحقیق و پژوهش از هوشنگ ابتهاج و زندگی و آثارش بگویند.

مولف و تهیه کننده این مجموعه برنامه محمدحسینی باغسنگانی در گفت‌گو با ایبنا گفت: در این مجموعه برنامه، مهمانانی از کشورهای مختلف حضور خواهند یافت از اکراین و روسیه تا هند و فرانسه و نیز کشورهای حوزه زبان فارسی چون افغانستان و تاجیکستان، این مجموعه برنامه که به تک‌نگاری شخصیت ادبی و فرهنگی هنری سایه می‌پردازد، می‌کوشد از زوایای مختلف زندگی، شعر و آثار و خدمات هوشنگ ابتهاج را مورد بحث و واکاوی قرار دهد.

وی درباره زمان این برنامه نیز گفت: مجموعه برنامه فرزانگان فرهنگ در آیین گرامیداشت استاد هوشنگ ابتهاج (ه.ا.سایه) با حضور و همراهی این شخصیت‌ها از روز سه‌شنبه 18 تیرماه راس ساعت 17:30 دقیقه از رادیو فرهنگ آغاز خواهد شد.

یلدا ابتهاج، دختر گرامی هوشنگ ابتهاج، ایرج پارسی‌نژاد، بهاء‌الدین خرمشاهی، محمدرضا شفیعی کدکنی، مرتضی کاخی ، اصغر دادبه ، احمد تمیم داری، منوچهر برومند، احمد کریمی حکاک، شهرام ناظری، عبدالوهاب شهیدی، جمشید عندلیبی، سیدعلیرضا میرعلینقی، هوشنگ جاوید، صدیق تعریف، داریوش طلایی، علیرضا قربانی، محمدباقر کلاهی اهری، دکتر محمدجعفر یاحقی، محمد علی بهمنی، عبدالعلی دستغیب؛ علی عبداللهی، موسی بیدج، احمد مهدوی دامغانی، جین لویسون، ایرینا آبرامنکو از سازمان پرسیا مسکو، دریا ارس، شکیل اسلم بیگ استاد دانشگاه لاهور پاکستان، بیژن پیرنیا، علی دهباشی، پریدخت بنان، عطا امیدوار؛ اسماعیل آذر، آیدین آغداشلو، حسن خجسته، و تنی چند از چهره های ادبی و فرهنگی ایران و جهان .... در این برنامه‌ها حضور خواهند داشت.

برنامه فرزانگان فرهنگ روزهای سه‌شنبه از رادیو فرهنگ پخش می‌شود. مولف و تهیه‌کننده برنامه محمدحسینی باغسنگانی با روایت و صدای ارزنده بهروز رضوی می‌کوشد تا از نظرگاه خانواده، دوستان و آشنایان و شاگردان استاد ابتهاج زندگی ادبی و هنری این شاعر هنر پرور ایرانی را مورد بحث و بررسی قرار دهد. در این مجموعه برنامه که حاوی سخنرانی ها و صداهای ارزشمندی از استاد ابتهاج است زندگی ادبی و فرهنگی یکی از فرزانگان روزگار ما در حوزه شعر و موسیقی ایران مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

برنامه فرزانگان فرهنگ بر روی موج اف ام ردیف 106 از رادیو فرهنگ پخش می‌شود.

مرتبط با این خبر

  • مدیر رادیو فرهنگ تبیین کرد؛ سطحی‌نگری و شتاب‌زدگی جوانان؛ چالش تعمیق هنر در جامعه

  • نگاهی به تک گویی در داستان کوتاه با «من می نویسم» در رادیو فرهنگ

  • رویای کاغذی داستان کیمیاخاتون را می‌خواند

  • مجموعه دار مردم شناسی اصناف قدیم ایران

  • نگاهی به زندگی و آثار و اندیشه های فارابی (بخش اول)

  • دلبند

  • معرفی کتاب « سرگیجه» در«چاپ اول» رایو فرهنگ

  • دکتر پروین گنابادی: سیاست نامه در سیاست هم سنگ شاهنامه در ادبیات است

  • بررسی آثار محمد بهارلو از نوازندگان قدیمی ویلن

  • مرور خاطرات گذشته ... خوب یا بد ؟