صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

نشست خبری نسرین آبروانی (معاون صدا) و تعدادی از مدیران شبکه‌های رادیویی امروز (23 اسفند ماه) با هدف معرفی برنامه های نوروزی برگزار شد.

معاون صدا در ابتدای این نشست با اشاره به عملکرد شبکه‌های رادیویی در سال 95 اظهار کرد: ارزیابی بنده از عملکرد همکارانم در سال 95 بسیار مثبت است. سال 95 با همه فراز و فرودهایی که داشت برای رادیو مثبت بود.
او با اشاره به فضای مجازی و تاثیری که بر فضای رسانه‌ای گذاشته‌ است، گفت: با وجود اینکه امروز فضای مجازی رقیب رسانه دیداری و شنیداری شده است و از طرفی هم سازمان صدا وسیما با مشکلات مالی مواجه است، همکاران من در شبکه‌های رادیویی توانستند سال گذشته با تولید برنامه‌های گوناگون 3.9 درصد مخاطبان رادیو را افزایش دهند.
آبروانی با اشاره به برنامه های نوروز 96 شبکه های رادیویی، افزود: 2606 عنوان برنامه نوروزی درباره موضوعاتی همچون آداب و رسوم های نوروزی، سفرنامه ها، نوروزخوانی، طبیعت گردی، جاذبه های گردشگردی ایران، یاد شهدای کشورمان، آیین های ایرانیان در تحویل سال تولید شده اند.
او در ادامه به رادیو بهاران اشاره و اظهار کرد: این رادیو با موضوع راهیان نور از 14 اسفند راه‌اندازی شده و تا 15 فروردین ماه ادامه خواهد داشت.


در ادامه این نشست، محمد صادق رحمانیان - مدیر رادیو فرهنگ - به بیان توضیحاتی درباره برنامه‌های نوروزی این شبکه رادیویی پرداخت.
او با بیان اینکه رادیو فرهنگ رسانه‌ای شنیداری است و نگاهی تخصصی دارد، گفت: نوروز حکم می‌کند که فضای رادیو متناسب با حال و هوای این ایام باشد و به همین خاطر هم رادیو فرهنگ رنگین‌کمانی از برنامه‌های گوناگون را برای نوروز در نظر گرفته است.
رحمانیان اظهار کرد: ما معتقدیم که نوروز و بهار به نوعی دعوت طبیعت به آرامش، صلح و دوستی است و رادیو هم از این طبیعت درس می‌گیرد و تمام برنامه‌های نوروزی را به سمت آرامش و سرسبزی سوق می‌دهد.
مدیر رادیو فرهنگ با اشاره به برنامه‌های نوروزی این شبکه رادیویی خاطرنشان کرد: تلاش می‌کنیم تا از طریق برنامه‌های گوناگون، فرهنگ، هنر و آداب و رسوم ایرانی را در ایام نوروز به مردم معرفی کنیم. یکی از عناوین برنامه‌های نوروز سرزمین شعر است که در آن به شهرهایی سفر می‌کنیم که مقبره برخی از شهدا در آنجا قرار دارد.
رحمانیان ادامه داد: به طور کلی چه در ایام نوروز و چه در سایر روزهای سال بر تعامل بیشتر با مخاطبان تأکید داریم و به همین منظور مقداری از بار محتوایی رادیو فرهنگ در ایام نوروز کم می‌شود و این فضا در اختیار مخاطبان رادیو قرار خواهد گرفت.
مدیر رادیو فرهنگ با بیان اینکه نگاه این شبکه رادیویی، فرهنگی است و ضمیمه بهاری دارد، یادآور شد: روزانه 10 ساعت برنامه نوروزی از رادیو فرهنگ پخش خواهد شد.
رحمانیان همچنین با اشاره به برنامه‌های نوروزی رادیو صبا گفت: در رادیو صبا 14 ساعت برنامه نوروزی در دو بخش محتوا (پرداختن به مسائل اجتماعی به زبان طنز) و ساختار (طنز، مسابقه و...) تولید و پخش می‌شود.
او با اشاره به ساختار طنزمحور رادیو صبا اظهار کرد: جالب است که با وجود اینکه رادیو صبا محتوا و ساختار طنز دارد کمتر با موارد نظارتی روبرو شده است؛ چرا که ما در طنز همیشه رعایت اخلاق کرده‌ایم و امیدواریم که در نوروز امسال نیز این روال ادامه داشته باشد.


مرتبط با این خبر

  • فراخوان دومین جشنواره «ایران ساخت» منتشر شد

  • « شغلم : خندیدن »

  • « زبان فارسی »

  • هر سحرگاه با «سحوری » از رادیو فرهنگ

  • سیری در ادبیات ایتالیا در رادیو کتاب

  • ترتیل قران کریم هر سحرگاه در رادیو فرهنگ

  • نغمه های نیمایی را از رادیو فرهنگ بشنوید

  • ماه مبارک رمضان در آینه ادبیات پارسی

  • « سکوت یا پر حرفی »

  • ثبت ملی عروسک قوم ترکمن