صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

نسرین آبروانی معاون صدا گفت: طنز خلاقیت و ابتکار است ، همه ی افراد در شرایط عادی شبیه هم هستند و این هنر طنزپرداز است که از یک موضوع عادی و معمولی با نگاه ظریف و خلاق خود یک اثر هنری طنز خلق میکند و لبخند را به چهره ی مخاطبان می نشاند .

مراسم دورهمی با طنزپردازان پیشکسوت رادیو ، صادق عبداللهی و محمد اوزی امروز با حضور نسرین آبروانی معاون صدا ، محمد صادق رحمانیان مدیر شبکه رادیویی فرهنگ ، دکتر اعتماد سعید مدیر رادیو سلامت ، حمید مقدسی مدیر رادیو پیام ، و جمعی از مدیران شبکه های فرهنگ و صبا و گروهی از برنامه سازان و همکاران رادیو برگزار شد .

در این نشست پس از قرائت آیه هایی از کلام الله مجید ، محمد صادق رحمانیان مدیر شبکه ی فرهنگ ضمن تشکر از حضور معاون صدا و دیگر همکاران رادیو ، با اشاره به بیش از چهار دهه فعالیت محمد اوزی و صادق عبداللهی در عرصه ی طنز این دو طنزپرداز را یک زوج هنری خواند و گفت : این دو نویسنده ی طنز خالق برنامه های ماندگاری در رادیو بودند که بعد ها برنامه هایی نیز در تلویزیون از آنها پخش شد و ما خوشبختیم که پس از گذشت چهار دهه همچنان از مهارت و تجربه ی این دو عزیز در رادیو بهره مند می شویم . مدیر رادیو فرهنگ در ادامه با اشاره به حضور نسل جوانتر در رادیو در سالهای اخیر گفت : به نظر من کسانی که در این سالها وارد عرصه ی طنز در رادیو شدند ، لازم است در کنار پیشکسوتانی چون محمد اوزی و صادق عبداللهی ، با تجربه ها و مهارتهای این اساتید آشنا شده و عرصه ی طنز را بیشتر شناخته و با ظرافتهای این حوزه بیشتر آشنا شوند .
رحمانیان در ادامه خاطر نشان کرد که این دو نفر در ابتدا با نویسندگی وارد عرصه ی طنز در رادیو شدند و پس از چند سال اجرای برنامه هایی چون یک صبح تازه و صبامک را به عهده گرفتند .

نسرین آبروانی ، معاون صدای جمهوری اسلامی ایران با تشکر از برگزاری این مراسم اظهار داشت : آنچه ما از طنز در ذهن داریم شاید مربوط به کتابهایی است که در دوره ی جوانی خواندیم اما استنباط شخصی بنده این است که پرداختن به یک موضوع از منظر طنز بسیار دشواراست زیرا نگاه یک طنزپرداز ، نگاهی دو وجهی است و از این جهت انجام کار طنز بسیار دشوار است .
وی در ادامه خاطر نشان کردند : طنز صرفا خنده نیست ، شاید طنز در تمام دنیا به یک شکل و صورت باشد اما در کشور ما به خاطر پایبندی های اخلاقی ، باورها و اعتقادات ، ما خط قرمزهایی داریم که به هر موضوعی نمیتوانیم بپردازیم، خط قرمزهایی که در دنیا شاید خیلی مطرح نباشد اما برای ما و در فرهنگ ما بسیار حائز اهمیت است و سختی کار طنز در کشور ما همینجاست .
معاون صدا اظهار داشت : طنز خلاقیت و ابتکار است ، همه ی افراد در شرایط عادی شبیه هم هستند و این هنر طنزپرداز است که از یک موضوع عادی و معمولی با نگاه ظریف و خلاق خود یک اثر هنری طنز خلق میکند و لبخند را به چهره ی مخاطبان می نشاند .

معاون صدا در پایان با تقدیم احترام به آقایان عبداللهی و اوزی گفت : از این دو طنز پرداز تشکر میکنم که با قلم نکته سنج خود در تمام این سالها خدمات شایسته ای را در رادیو انجام دادند و برایشان آرزوی طول عمر و سلامتی دارم .

در ادامه ی این مراسم دکتر اعتماد سعید مدیر رادیو سلامت و حمید مقدسی مدیر رادیو پیام دقایقی کوتاه درباره ی اهمیت و جایگاه طنز فاخر و توجه به پیشکسوتان صحبت کردند .

در نشست دور همی با طنزپردازان پیشکسوت رادیو لوح تقدیر و هدایایی از طرف معاونت صدا و شبکه ی رادیویی فرهنگ به محمد اوزی و صادق عبداللهی اهداء شد و این دو طنزپرداز با حضور در جایگاه بخشهایی از آثار خود را برای حاضران خواندند که مورد تشویق و توجه قرار گرفت .

مرتبط با این خبر

  • چگونگی قرار دادهای اجاره های مسکونی و تجاری

  • تحلیل و بررسی هزینه‌های صرف شده در جشنواره تئاتر فجر

  • وقتی مهتاب گم شد

  • *نقالی در دوره‌ی قاجار در ایران*

  • شب قدر به بلندای آسمان

  • ماه شب های کوفه؛ ویژه ایام شهادت امام علی (ع)

  • آثار مکتوب فرهاد ارژنگی نوازنده تار به روایت خنیاگران

  • نحوه کنترل والدین بر استفاده کودکان از تلفن های هوشمند

  • نت هفتم: بررسی موسیقی فیلم «تنگه ابوقریب»

  • نقالی در دوره‌ی قاجار در ایران