صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت :ما تقریبار 10000نفر متقاضی بیمه داشتیم که در ماه اسفند و بهمن ، به دستور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اعتباری برای این منظور تامین شد و توانستیم 2000 نفررا به سازمان تامین اجتماعی معرفی کنیم .

حجت الاسلام والمسلمین حشمتی ، معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفتگوی اختصاصی با سایت شبکه رادیو یی فرهنگ درباره ی فعالیتهای این معاونت گفت :" مجموعه ی قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، فعالیتهای قرآنی مجموعه ی وزارت ارشاد را انجام میدهد و به نوعی نماینده ی فعالیتهای قرآنی دولت جمهوری اسلامی ایران است .
وی در ادامه گفت : در حقیقت ما واسطه ای هستیم بین دولت و موسسات قرآنی و مجموعه های قرآنی که در حوزه ی فرهنگ قرآنی فعالیت میکنیم .
معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در تشریح جزییات فعالیتهای این معاونت گفت : همان طور که مردم عزیز ما میدانند یکی از فعالیتهای اصلی ما در معاونت قرآن و عترت بر پایی نمایشگاههای قرآن به ویژه نمایشگاه بین المللی قرآن است که هر سال در ماه مبارک رمضان به طور همزمان در 100 استان کشور برگزار میشود و مقرر است که در سال 96 هم این نمایشگاه بسیار خوب و مناسب برگزار شود .
ایشان خاطر نشان کرد ؛ وظیفه ی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی حمایت از موسسات قرآنی است که 2500 موسسه از 5500 موسسه قرآنی در حال حاضر تحت پوشش معاونت قرآن و عترت وزارت ارشاد قرار دارند .
حجت الاسلام حشمتی یکی دیگر از فعالیتهای این معاونت را برگزاری آزمون سراسری قرآن و عترت دانست و گفت : این معاونت برای افرادیکه در سطح مناسبی قرار دارند آزمون سراسری قرآن وعترت برگزار میکند و در پایان هر آزمون ، از کسانیکه رتبه ی بالا کسب کرده اند تقدیر میشود . وی درباره ی فعالیتهای هنری این معاونت خاطر نشان کرد : در سالهای اخیر با حمایت هنرمندان ، آثار هنری خلق شده ، که مفاهیم قرآنی را به مخاطبان منتقل میکند . این آثار در قالب فیلم های کوتاه ، نمایشها و آثار هنری در اختیار مردم قرا میگیرد ."
حجت الاسلام حشمتی معاون قرآن و عترت وزارت ارشاد در ادامه درباره بیمه ی فعالان قرآنی گفت :
" یکی از فعالیتهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بیمه ی اقشار مختلف فرهنگی و هنری نظیر هنرمندان و نویسندگان و آنهایی است که واجد شرایط هستند در همین راستا فعالان قرآنی هم مشمول بیمه میشوند . ما تقریبار 10000نفر متقاضی بیمه داشتیم که در ماه اسفند و بهمن ، به دستور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اعتباری برای این منظور تامین شد و توانستیم 2000 نفررا به سازمان تامین اجتماعی معرفی کنیم . صندوق هنرمندان اقدامات لازم را برای بیمه ی این عزیزان انجام میدهد و برای این منظور اعتباری در بودجه ی پیش بینی شده ، به محض اینکه این اعتبار در سال 96 تامین شود در خدمت بقیه هنرمندان و متقاضیان بیمه خواهیم بود .
قبلا 3500 نفر در جریان بیمه بودند و امسال حدود 2000 نفر که جمعا حدود 5500 نفر در جریان فرآیند بیمه هستند در سال جدید هم با تامین اعتبار این روند ادامه خواهد داشت .
حجت الاسلام حشمتی با تاکید به توسعه ی فرهنگ قرآنی در کشور گفت :" امیدوارم مجموعه فعالیتهای قرآنی منجر به تعالی و توسعه ی فرهنگ قرآنی در جامعه شود و این اتفاق نمی افتد مگر آنکه همه ی ما قرآن را بخوانیم ، بفهمیم و به آیات این کتاب آسمانی در زندگی خود عمل کنیم .

مرتبط با این خبر

  • مولانا جلال الدین، خورشید عرفان ایران (قسمت هفتم)

  • علی علیه السلام مرد عدالت

  • «پرتره»

  • "آئینه بلاغت" و" قدر عشق" در رادیو فرهنگ

  • ویژه برنامه قدر عشق ؛ چقدر علی و قدر علی را میشناسیم؟

  • آینه بلاغت ؛ بلاغت کلام امیر مومنان علی (ع)

  • ویژه برنامه شب های قدر از رادیو فرهنگ

  • چگونگی قرار دادهای اجاره های مسکونی و تجاری

  • تحلیل و بررسی هزینه‌های صرف شده در جشنواره تئاتر فجر

  • وقتی مهتاب گم شد