صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

امیر سقراطی دبیر هنری یازدهمین جشنواره ی بین المللی هنرهای تجسمی گفت:این دوره بر خلاف سه دوره ی قبل هم رشته های ده گانه ی هنرهای تجسمی و هم بخش مقالات را شامل می شود .

فراخوان یازدهمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی منتشر شد و این دوره از جشنواره پنجم بهمن ماه تا پانزدهم اسفند ماه برگزار خواهد شد .
امیر سقراطی دبیر هنری یازدهمین جشنواره ی بین المللی هنرهای تجسمی در گفتگو با گزارشگر رادیو فرهنگ درباره جزییات برگزاری این جشنواره گفت : این دوره بر خلاف سه دوره ی قبل هم رشته های ده گانه ی هنرهای تجسمی و هم بخش مقالات را شامل می شود . رشته های تصویر سازی ، خوشنویسی ، سرامیک ، کاریکاتور ، کارتن ، گرافیک ، مجسمه سازی ، عکاسی ،نقاشی ، نگار گری و هنرهای جدید جزو بخش های ده گانه هستند .
امیر سقراطی در ادامه درباره ی رشته ی هنرهای جدید اظهار داشت : هنرهای جدید شامل ویدئو آرت ، پرفرمنس آرت و چیدمان می باشد که در هر رشته هنرمندان شرکت خواهند کرد و در هر رشته داوران و دبیران به صورت تخصصی داوری آثار را انجام خواهند داد که هر رشته جوایز مستقل خود را دارد .
دبیر یازدهمین جشنواره ی بین المللی هنرهای تجسمی فجر با اشاره به دوره های گذشته ی این جشنواره درباره ی تفاوت ااین دوره با دوره های پیشین گفت : در دوره های گذشته داوری ها تفکیک شده نبود و یک شورای هنری مسئولیت سیاستگذاری و داوری را بر عهده داشت و درباره ی آثار رشته های مختلف تمام داوران حاضر اعمال نظر می کردند اما تلاش کردیم در این دوره داوری ها تخصصی تر انجام شود و هر رشته توسط اساتید متخصص همان رشته داوریشود . تصور ما این است که با اهداء جایزه در هر بخش بتوانیم استعدادهای بیشتری را کشف کنیم .
امیر سقراطی دبیر هنری یازدهمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر درباره ی ویژگی هایی که آثار باید دارا باشند گفت : آثار ارسالی نباید در دوره ی قبل جشنواره هنرهای تجسمی شرکت کرده باشند اما اگر به جشنواره های دیگر ارسال شده باشند ایرادی ندارد . ایشان درباره موضوع جشنواره تجسمی امسال گفت : موضوع جشنواره امسال آزاد بوده و رویکرد اصلی جشنواره ی امسال درباره رویکردهای معاصر در هنر ایران است و مواردی چون « تاثیر همزمان در منظومه ی هنر معاصر »،« تفکر انسان معاصر در سپهر اندیشه های آیینی »، «میراث فرهنگ و اندیشه ی ایرانی »را برای این دوره پیشنهاد دادیم و امیدواریم آثاری خلق شود که به ریشه های فرهنگی هنری ایران توجه ویژه داشته باشد .
دبیر هنری یازدهمین جشنواره ی بین المللی هنرهای تجسمی در پایان خاطر نشان کرد : فراخوان این دوره منتشر شده و هنرمندان تا دوم دی ماه فرصت دارند تا آثار خود را ارائه دهند و داوری ها در سه مرحله انجام خواهد شد که مرحله ی نخست آن پنجم تا چهاردهم دی ماه انجام خواهد شد و هنرمندان از پانزدهم تا بیست و یکم دی ماه فرصت دارند آثار خود را به موسسه ی صبا ارائه دهند و از بیست و پنجم دی ماه ، داوران ده رشته آثار را در مرحله ی نهایی ارزیابی می کنند و در طول برگزاری جشنواره که از پنجم تا پانزدهم اسفند برگزار می شود مرحله ی نهایی انتخاب آثار برای اهداء جوایز انجام خواهد شد . سرانجام اختتامیه ی یازدهمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر پانزدهم اسفند ماه برگزار خواهد شد .

مرتبط با این خبر

  • سفرنامه پلان کارپن

  • برگزاری جشنواره گل و گلاب در فرهنگسرای اشراق

  • ما تمامش می‌کنیم

  • برنامه نگارخانه: موزه استاد فرشچیان

  • نقد کتاب تحول مبانی مشروعیت سلطنت از یورش مغول تا برآمدن صفویان

  • نقد و بررسی « غلامرضا تختی» را بشنوید

  • فیروزه اخلاقی از آثار نقاشی اش می گوید

  • ایلام میزبان نمایشگاه عکس خیام می‌شود

  • آسیب شناسی وضعیت کسب و کار ترجمه در ایران

  • رشته هایی که بازار شغلی ندارند حذف می شوند