صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

دکتر حمید شاه آبادی معاون صدای رسانه ی ملی :امروز جمعیت زیادی از شرکت کنندگان در اردوهای راهیان نور را جوانان تشکیل می دهند.

اقشار مختلف مردم این روزها در کاروان های نوروزی راهیان نور حضور دارند و رسانه ی ملی هم در این خصوص اقدامات و برنامه هایی را تدارک دیده است . دکتر حمید شاه آبادی معاون محترم صدای رسانه ی ملی در گفتگوی اختصاصی با گزارشگر رادیو فرهنگ با اشاره به آغاز به کار رادیو بهاران گفت : امیدواریم آغاز به کار رادیو بهاران با پشتیبانی شبکه های رادیویی همراه باشد و خاطرات ماندگاری را برای شنوندگان ما به همراه داشته باشد . معاون محترم صدای رسانه ی ملی درادامه اظهار داشت : امروز جمعیت زیادی از شرکت کنندگان در اردوهای راهیان نور را جوانان تشکیل می دهند اقدام بزرگ و سرنوشت سازی که در کشور ما رخ داده و این حرکت عظیم و جریان سازی که تحت عنوان راهیان نور در کشور جاری است برای ارتقاء معنویت در این فضای معنوی است و برای تبیین اندیشه های امام راحل که بنیان هشت سال دفاع مقدس متکی برآن افکار والا بود ، صدای جمهوری اسلامی به صورت تخصصی با ایجاد رادیو بهاران وارد این عرصه شده و از میان شبکه های 15 گانه ی رادیو تعدادی از شبکه ها به صورت ویژه به موضوع راهیان نور توجه دارند و در جلسه ی ستاد راهیان نور هم این مباحث مطرح شد .
دکتر حمید شاه آبادی در ادامه خاطر نشان کرد : در حال حاضر از قالبهای مختلف شنیداری استفاده کردیم و برای تبیین هشت سال دفاع مقدس و ارتباط با همه ی افرادی که به نوعی در این جریانات دست اندر کار بودند کار جدی را آغاز کردیم . از جمله قالبهای ویژه ای که دربرنامه های امسال رادیو شاهد آن خواهیم بود قالب نمایشی است . تعداد زیادی از نمایش های رادیویی به تبیین دوران دفاع مقدس و روایتگری داستانها و حماسه های آن دوران می پردازد .یکی دیگر از قالبهای شنیداری در رایو تولید مستند های رادیویی است . اضافه بر رادیو بهاران
که آغاز به کار جدی خود را با حضور سردار سرلشکر باقری در پایان جلسه ی شوای سیاستگذاری راهیان نور انجام داد ، پنج شبکه ی رادیویی دیگر به صورت ویژه مجموعه برنامه هایی را در این راستا تهیه کرده اند .
معاون صدای رسانه ی ملی با اشاره به ویژه برنامه های راهیان نور گفت : در طول ایام نوروز 734 ویژه برنامه از مجموعه برنامه های شبکه های رادیویی به موضوع راهیان نور اختصاص دارد و امیدواریم با مجموعه ی اقدامات رادیو بهاران و سایر شبکه های رادیویی حال و هوای دوران دفاع مقدس برای شنوندگان بیش از گذشته تداعی شود .
دکتر حمید شاه آبادی در پایان اظهار داشت:ما به عنوان رسانه ی ملی هم روایتگری می کنیم و هم به عنوان مرجعیت رسانه ای به دنبال پوشش رادیویی مناسب این حرکت عظیم ( کاروان های راهیان نور ) هستیم و انشالله صدای رسانه ی ملی بتواند در ایام نوروز با دست پر در خدمت مخاطبان و مردم عزیزمان باشد .

مرتبط با این خبر

  • سفرنامه ی دن گارسیا فیگوئرا

  • آثار کاخ گلستان از موزه لوور فرانسه برگشت

  • «زبان فارسی »

  • « حسرت »

  • درباره فیلم سینمایی «خاله قورباغه» بیشتر بشنوید

  • فرهنگ و اداب و رسوم مردم ایلام

  • دوازدهمین جشنوارۀ ملی موسیقی جوان زیر ذره بین دست به نقد

  • گپ و گفتی صمیمانه با مسعود اسکویی گوینده پیشکسوت رادیو

  • عجیب ترین موزه های جهان را بشناسید

  • ((برچسپ )) را از رادیو فرهنگ بشنوید