صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

سردار نادر ادیبی:اردوهای راهیان نور یکی ازسفرهایی است که مورد استقبال عموم مردم قرار گرفته و منحصر به فرد محسوب می شود زیرا که مردم علاوه بر بازدید از اماکن مختلف منطقه ، روایت سالهای دفاع مقدس را نیز می شنوند .

در آستانه ی نوروز ، اردوهای راهیان نور هم چون سالهای گذشته برگزار می شود. سردار نادر ادیبی دبیر محترم ستاد راهیان نور در گفتگوی اختصاصی با گزارشگر رادیو فرهنگ درباره ی ویژه برنامه ها و اقدامات انجام شده برای استقبال از هم وطنانمان و مهمانان خارجی در مناطق عملیاتی گفت :
اردوهای راهیان نور یکی ازسفرهایی است که مورد استقبال عموم مردم قرار گرفته و منحصر به فرد محسوب می شود زیرا که مردم علاوه بر بازدید از اماکن مختلف منطقه ، روایت سالهای دفاع مقدس را نیز می شنوند .
سردار نادر ادیبی در ادامه خاطر نشان کرد : در حوزه ی اعزام ، اسکان و یادمان در مناطق مختلف عملیاتی آماده ی ارائه ی خدمات به هموطنانمان هستیم . همچنین شبکه ی خادمین ، شبکه ی راویان و مبلغین شامل هزاران نفر از جوانان مومن ملت ایران است و این شبکه ها آماده ی ارائه ی خدمت به مردم عزیز هستند .هم چنین اقدامات فرهنگی موثری در مناطق عملیلاتی انجام شده است .در چند مرکز اختصاصی و تجمعی اسکان راهیان نور، بازخوانی ، بازکاوی و بازسازی صحنه های دوران دفاع مقدس با استفاده از عناصر هنر برای مردم عزیز اجرا خواهد شد که هر شب حدود 4 یا 5 هزار نفر در این مراسم حضور دارند .
از فضای مجازی در بازسازی مناطق عملیاتی بسیار بهره بردیم . در سال 96 نرم افزار
« ملک آسمان » را که یک اپلیکیشن برای گوشی های همراه بود در اختیار مردم قرار دادیم و مردم عزیز میتوانند در سال جدید از نسخه ی کامل تر این نرم افزار استفاده و در مناطق عملیانی از این اپلیکیشن بهره مند شوند .
سردار نادر ادیبی دبیر ستاد راهیان نور درباره دیگر فعالیتهای فرهنگی اظهار داشت :مراکزی برای ترویج سبک زندگی رزمندگان در مناطق عملیاتی پیش بینی شده که در برخی یادمان ها این طرح در حال اجراست و به همت قرارگاه راهیان نور و بسیج ، برنامه ی « یک شب زندگی در خط » ویژه ی دانشجویان و دانش آموزان طراحی شده تا نسل امروز بتوانند از نزدیک « یک شب زندگی در خط » را تجربه کرده و بیشتر با وقایع و شرایط دفاع مقدس آشنا شوند .
سردار نادر ادیبی در پایان خاطر نشان کرد : مدلسازی این اقدامات فرهنگی می تواند در شهرهای ما تکثیرشود تا فضای تربیتی جدیدی را ایجاد کرده و در تربیت جهادی فرزندان نسل امروز موثرباشد.

مرتبط با این خبر

  • سفرنامه ی کارلا سرنا

  • « آبلوموف »

  • آشنایی با ایرانشناس برجسته «زنده یاد منوچهر ستوده»

  • ویژه برنامه یادبود زنده یاد صادق عبدالهی از رادیو فرهنگ

  • نام آوران ایران زمین میزبان نادر مشایخی می شود

  • کارگردان نمایش «فیل در تاریکی» به گفتگوی جادوی صحنه می آید

  • ویژه برنامه یادبود زنده یاد صادق عبدالهی از رادیو فرهنگ

  • "خشت اول" کودکان را با مسواک آشتی می دهد

  • «نخستین اشتباهی که نی نی کرد ....»

  • مارتین هایدگر(بخش آخر)